Jaký benzín se používá do motorové pily 2takt?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak mi používáme normální benzín smíchaný v poměru 50:1 s olejem pro dvoutakty,,,

Další odpovědi
Bičiště

Benzín ASPEN, prodávaný ve specializovaných prodejnách v 5 litrovém balení je již smíchán s olejem,aby vyhovoval dvoutaktním motorům.Je určen i pro motorové pily.Z vlastní zkušenosti vím, že je úplne jedno,jaký benzín se do dvoutaktu dá, ale nesmí se zapomenout na olej. Já používám NATURAL 95 a mísím jej s olejem v poměru 20:1, t.j. do 5 l benzínu vrazím O,25 l oleje. Je to osvědčený poměr pro dvoutaktní motory.Po sezóně benzín ze sekačky nevylévám,před prvním sekáním doplním nádržku, zatřepu a seče se. Co se týče typu sekačky, mám Husqwarnu.Nedělejme si iluze, že rafinerie vyrábí nějaký zvláštní benzín „ASPEN“,který má unikátní vlastnosti.

dědapetr

Tento používá bratr.Výhody dvoutaktního (2t – dvoudobého) benzínu ASPEN

  • můžete nechat ASPEN v nádrži i když se stroj delší dobu nepoužívá
  • nemusíte míchat směs
  • ASPEN zvyšuje výkon a prodlužuje životnost motoru.
  • zároveň udržuje čistý spalovací prostor s méně usazeninami
  • stroj jde snáze nastartovat, má hladší a kultivovanější chod

venkovan

Natural 95, lze, pokud je i 91 a olej určený pro vysokoobrátkové dvoudobé motory (poměr 1:50, ale jsou i 1:100). Olej lze koupi i s měrkou pro dávku do 3 či 5 litrů benzinu. A pokud možno, raději ho koupit u prodejce pil než marketech či benzinách. Tam i prodejci lépe poradí.
Pozor na jednu základní zásadu – benzinovou směs s olejem spotřebovat do 3 měsíců po jejím namíchání, potom se snižuje mazivost oleje a lze motor spolehlivě zadřít.
Nepochybujte – věřte !!!
Olej typu 2MT co se dříve používal ve vysokých otáčkách (nad 7 tisíc, ztráci mazací vlastnosti, proto ten speciální)-
A ještě drobnost – bioolej na mazání řetězu je po ukončení řezání potřeba vylít a propláchnout minerálním olejem. tedy v případě, že nebudete řezat dříve než za týden a více.