Babsi

Jaky benzin do auta?

Koupila jsem si auto, nemam bohuzel zkusenosti s tankovanim. Je to renault megane.
Nevim jestli muzu natankovat jaky chci benzin nebo to zalezi na vyrobci auta.
Muzu smichat dva benziny s ruznym oktanovym cislem nebo musim tankovat porad to stejne?

Nejlepší odpověď
jpau

Pokud mám auto na naftu, tankuji naftu.

Pokud mám auto na benzín, tankuji benzín.

Co tankuji si přečtu v technickém průkazu vozidla. Buď tam bude N XX (např. N 95) pak se jedná o Natural 95 čili benzín, nebo DIESEL.

Neměl by být rozdíl v PHM (benzín/nafta) napříč společností, tzn. benzín čp. Shell by měl být stejný jako benzín OMV. V praxi se paliva liší nečím, čemu se říká „aditiva“, nemá smysl řešit co to je a není to ani tolik důležité. Důležité je, že motoru neuškodí, pokud např. 1/2 nádrže bude tvořit Shell benzín a druhou OMV benzín.

Oktanové číslo má v důsledku vliv na „podmínky spalování“. Pokud budeš tankovat to, co je v TP, tzn. pravděpodobně N95, tak není co řešit. Pokud natankuješ benzín s vyšším oktanovým číslem, tak by nemělo dojít k žádnému poškození motoru nebo čehokoli jiného. Teroeticky můžeš pozorovat lepší vlastnosti motoru (akcelerace, spotřeba, …).

Jaký je rozdíl mezi Natural 95 a premium Natural 95 (třeba Shell v-Power)? Jen v aditivech, opět mají zlepšit vlastnosti motoru, v praxi se to ale nemusí projevit. Motoru to neuškodí.

Další odpovědi
Emefej

Palivo je uvedeno v TP. Pokud tam máš BA, tankuj zelenou hadicí, pokud tam máš Diesel, vezmi černou.

honza19hk

no natural 98 se snad už nedělá, tudíž 95. jiný snad není krom leteckého. benzin je benzin, tudiž tam nalej jakej chceš ,hlavně ne naftu.

JájsemRaibek

No dnes již koupíš povětšinu jen natural BA95. Speciál BA 91 opravdu jen málokde a spíš výjimečně. Takže zelená barva stojanu a je to v cajku.
Co se týče míchání, to samé co výše, nenamícháš.
A pokud jen by se náhodou stalo, že by někde měli 91, tak bude auto líné, ale jinak se nic neděje.
Pokud natantkuješ BA98, bude živější, ale spíš jen vyhodíš peníze za zbytečně dražší benzín.

Cizecek.M

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte tip na kvalitní aditivum. Rád bych doporučení na kvalitní aditivum nebo na shop, kde mají na výběr. Díky moc.