Molva

Jaký antivirus do 2 notebooků? Vyplatí se zaplatit třeba 800,– Kč na rok na dva compy?

Sháním antivirák do noťasu dětem a sobě. Někdo tvrdí, že se nevyplatí platit za toto a že si mám stáhnout nějakou free verzi.
Je to do noťasu, takže chci něco, co moc nebude zpomalovat comp.
Pokud by to bylo do tisícovky na dva počítače, tak jsem ochotný to dát. Mají však opravdu tak rozdílné hledání a zachycování virů oproti těm free verzím?
Zatím jsem měl ESET Smart security – placenou verzi.
Předem díky za tipy a rady

Nejlepší odpověď
beer

Avast - free

Doplňuji:
Je to trochu jinak..
Čím zkušenější uživatel, tím „jednodušší“ může mít antivir, pak jsou vždy o něco bohatší placené verze a také záleží na systémových požadavcích antiviru. Pro slabší mašiny je např. vhodný Microsoft Security Essentials zdarma.
Proto je potřeba vše toto zvážit a možná vybereš něco jiného pro děti a další zas pro sebe. Možná bych začal něčím zdarma a teprve v případě potřeby přešel na placený.
Zkušenost

Další odpovědi
Bedy

Jiný, ale free

Pro zabezpečení domácího počítače/notebooku úplně v klidu stačí freeware antivir. Funkce, které placený antivir nabízí totiž řada lidí vůbec nevyužije. Placený antivir je určen firmám a dalším větším sítím, kde se to využije a kde zpravidla nelze z licenčních důvodů použít free antivir.

Ten ESET Smart Security (nebo obecně ty všelijaké Internet Security) mají zpravidla navíc

  • firewall, ale firewall Windows má svůj vlastní a ten je víc než dostatečný pro domácí použití
  • antispam – řada lidí si však poštu spravuje přes internetový prohlížeč a v tom případě je k ničemu a když už si poštu spravuje v počítači přes nějaký program jako je třeba Windows Live Mail nebo Mozilla Thunderbird, tak je ten antispam stejně zbytečný, protože tyto programy mají vlastní antispam a řada poskytovatelů emailové schránky antispam má taky, takže ta pošta je projížděna 2 antispamy – na serveru poskytovatele a pak v počítači.

Některé balíky mají pak další „ochrany“ internetového prohlížeče, ve skutečnosti to je nějaká nástrojová lišta (toolbar), který tam akorát zabírá místo, zpomaluje ho a moc užitku nepřináší – hodnotí odkazy na základě hodnocení ostatních uživatelů. Nicméně tohle lze doinstalovat do prohlížeče zdarma, například doplněk WebOfTrust to v pohodě nahradí a ještě tolik počítač nezatěžuje jako lišty od AVG, avast! či Norton.

Podle mého názoru nejlepší antivir pro domácnosti je Microsoft Security Essentials. Je zdarma, v češtině, je velmi úsporný na výkon počítače a je hlavně jednoduchý, přehledný – to ocení zejména běží uživatelé. Výhodou je, že je i od samotného Microsoftu, který vyvíjí Windows, takže ten antivir funguje efektivně.

Osobně avast! moc nemusím, protože je zbytečně náročný na výkon počítače, vnucuje při instalaci kdejaké toolbary apod. které zpomalují počítač a má poměrně dost falešných poplachů. Taky každoroční nutnost registrace je otravná.

Další free antivir – AVG Free – taky je na můj vkus zbytečně náročný, při instalaci nutí taky jakýsi LinkScanner a Security Toolbar, ale kdybych si měl vybrat mezi avastem a AVG, asi bych si vybral AVG.

Za mě – stáhněte si a nainstalujte si Microsoft Security Essentials a za ušetřené peníze udělejte někomu blízkému nebo sobě radost.

zelezo1983

Jiný, ale free

Mam Mikrosoft security essentials

jáára

Jiný, ale free

marci1

Jiný, ale free

gumiczud

Jiný, ale free

Jsemtady

Avast - free

štamgast

Jiný, ale placený

AVG 2014.
Doplňuji:
Microsoft Security Essentials v žádném případě ne, viz:
http://www.lu­pa.cz/clanky/mi­crosoft-security-essentials-neproslo-antivirovymi-testy/
http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/test-antiviru-microsoft-security-essentials-totalne-propadl/sc-4-a-156974/default.aspx

melanie

Jiný, ale free