Jaký antivir zdarma je nejvhodnější?

Mám tady zkušební verzi antivirového programu, ale brzy vyprší jeho platnost a moc se mi nechce za něj platit, když jsou i antiviry zdarma. Jaký z nich byste doporučili?

Odpovědi
taku1

Těžko říct, každému vyhovuje něco jiného, někomu nevadí angličtina, ale pokud se bez češtiny neobejdete, volil bych osvědčenou českou značku Avast. Pro domácí použití je úplně zadarmo, během 60 dní se ale člověk musí zaregistrovat (Avast bude i pak zdarma), pošlou vám klíč na e-mail. Určitě bych jej volil raději než AVG, protože testy ukazují, že má lepší úspěšnost detekce. Obsahuje hodně štítů (webový, síťový, standardní, p2p, sleduje i komunikátory jako Skype aj.), je i několikrát denně aktualizovaný a asi nejlepší je v tom, že můžete zkontrolovat disky ještě před spuštěním Windows (některé viry se spouštějí souběžně s Windows a nejdou odhalit). Chrání i před spywarem a rootkity (ostatní anviráky zdarma to většinou neumí).

Jivinho

Avast! Home

Bibinka1111

avast, spyboot, F-secure, … popř. se podívej třeba na www.slunecnice.cz