Bezradná

Jaký antivir je podle vás nejlepší pro win8?

Nejlepší odpověď
Bedy

Domácím uživatelům mohu doporučit vestavěný Windows Defender, který je jednoduchý, nenáročný na systém (nezpomaluje počítač) a nabízí solidní ochranu. I já sám osobně ho používám několik let, nemohu si stěžovat.

Náročnějším uživatelům nebo uživatelům co menší firmy doporučím AVG Internet Security či ESET Smart Security. Oba jsou sice placené, ale poskytnou lepší ochranu a více možností nastavení.

Co se týká firewallu, tak Windows firewall mají vlastní, není nutné kvůli tomu instalovat nějaký ten Security balíček.

Rozhodně nedoporučuji uživatelům zakazovat aktualizace antivirového programu, natož databáze – na rozdíl od jiných nespravuji támhle pět počítačů z čehož tři jsou mé rodiny, kde to můžu ohlídat. Jak znám běžné uživatele, tak 90% se na ruční aktualizace vyprdne, zbylých 10% nevydrží více jak týden aktualizovat – buď zapomenou nebo je to přestane bavit – je to otravné, žere to čas a v dnešní uspěchané době – tak naivní opravdu nejsem..

K těm testům – ono to je asi jako předvolební průzkumy. Podívejte se na ostatní společnosti jako Av-Test, NSS Labs apod. a uvidíte, že ne vždy se to tak nějak shoduje. Antivir úspěšný v testu společnosti A zas tak úspěšný v testu společnosti B není a naopak.
Některé společnosti dokonce testují běžné antiviry s těmi Security balíčky dohromady – to takto nelze brát vážně ty výsledky, Security balíček má navíc vlastní firewall, antispam či jiné ochranu zlepšovací funkce, které běžný antivir nemá.

Závěrem jsem si nechal avast!.
Ten avast! Software Updater – ono v jádru je to výborná věc – vždyť taková Java nebo Adobe produkty jsou jedny z nejzranitel­nějších a nejnapadanějších programů a tam platí pravidelná a včasná aktualizace dvojnásob. A když uživatel na hlášku, že je k dispozici nová aktualizace nezareaguje, tak přijde na řadu avast!, který všechny prošlé programy kliknutím na jedno tlačítko zaktualizuje nebo uživatele každou chvíli bombarduje, že na to tlačítko Aktualizovat prostě klikne.

Jenže má to háček – avast! sám o sobě je několik let takový nabubřelý, systém zatěžující antivir. Tyto nové funkce, jako třeba ten Software Updater dost zpomalují počítač a citelné je to zvlášť při startu počítače. Takže si nedovedu představit běh tohoto programu na slabších strojích jako jsou například malé notebooky (tzv. netbooky) nebo starší počítače.

No co se mi na avastu opravdu nelíbí, je téměř až násilná instalace Google Toolbaru a Google Chrome do počítače. Největší srandou je, že pak avast! Browser Clean bombarduje uživatele hláškami, že je v počítači potenciálně nežádoucí program Google Toolbar a že by bylo dobré jej odstranit.

Další odpovědi
badisko

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejlepsi%20an­tivir ono uz to neni tak podstatne zda win 7 ..nebo 8 … osobne pouzivam ..Comodo internet security …Antivir+personalni Firewall..pak ma defens+ .....sandbox take se daji pouzivat DNS servery od Comoda …a dalsi vychtytavky … http://www.co­modo.com/home/in­ternet-security/free-internet-security.php pouzivam vice produktu teto firmy jsem spokojen …Comodo Interenet Security Premium ..tedy zdarma ..ma vse co ma placeny antivir one znacky … zive podpory …
Doplňuji:
Avast .. Krapet paranoidni antivir …:D

Lorrien

Za mě to bude asi Norton :)

anonym

To je otázka ja ´vyšitá´ pro vznik flame…
😁
Začnu objektivně – testy za rok 2013, podle tohoto – http://www.av-comparatives.org/wp-content/upload­s/2014/01/avc_sum_201312­_en.pdf , vyhrál Kaspersky. Z mého pohledu má tu výraznou nevýhodu, že nenabízí ochranu zdarma (pouze časově omezený trial pro vyzkoušení – po 30 dnech je nutné jej buďto zakoupit a nebo odinstalovat).
A subjektivně – už řadu let používám Avast!free (na několika počítačích několika uživatelů) – bez problémů. Jen, aby ´neotravoval´ zpomalováním systému, je nutné zakázat zcela SoftwareUpdater (podle mne nepotřebná funkce, která hlídá aktuálnost ´veškerého´ na počítači instalovaného SW a ´otravuje´ s aktualizacemi) a také zakázat automatické aktualizace Avastu samotného (programu i DB) – a spouštět je ručně tehdy, když zpomalení počítače nevadí.
___
Ale uvidíš, že se tu ´sejde´ několik i zcela odlišných názorů.
😉

robosobo

Avast