marci1

Jaký alarm úniku plynu pořídit pro staršího člověka?

Pokud máte zkušenosti a poradíte, budu ráda. 🙂
Sporák na zemní plyn.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud tedy předpokládáme zhoršený sluch, pak by měla signalizace být doplněna o optickou (blikající světla), nejlépe ve více místnostech. Na odorizaci plynu opravdu nelze spoléhat. Vzkypějící hrnec uhasil plamen kdoví na jak dlouho a necítil jsem nic.

Další odpovědi
anonym

jakého plynu?

Dochy

Kepler: Mnoho vařičů, snad všechny modernější, mají pojistku plamene a při zhasnutí sami uzavřou ventil. Nebyl to ten případ? Plyn bývá jinak cítí dost dobře…