LaDy MuSiC

Jaký akord na kytaru vynahradí akord Hmi?

Alespoň trochu. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Proč ho nahrazovat? Vždyť je to jen o prst míň než dur. Hudba není vaření s Babicou.

Další odpovědi
SeptikB

Žádný. Naštěstí existují tisíce způsobů, jak jej zahrát. Pokud máte problém se standardním barré-hmatem, zkuste jej trochu „ošidit“ a hrát jej podle tabového schématu „xx4432“ (tzn. nejhrubší struny nehrát vůbec, 4. pražec na struně D prsteníčkem, 4. pražec struny G malíčkem, 3. pražec struny H prostředníčkem, 2. pražec nejtenčí struny E ukazováčkem). Je sice obtížnější si zvyknout na toto rozpoložení prstů, ale stačí si uvědomit, že je to jen jinak držený a posunutý akord A-moll… a pokud si zvyknete na toto držení, po čase přejdete na plné barré.

Hlada: Geniální přirovnání, máte naprostou pravdu 😁