tyna94

Jaký adaptér k notebooku?

Zdravím, prosím o radu ohledně výběru adaptéru k ntb eMachines E527…mám vybraný EVOLVE Global Lite, je to univerzální adaptér s různými konektory pro různé notebooky, je tam max. výstupní výkon 90W, na té mojí staré origoš nabíječce je 65W tak nevim, jestli to půjde? popřípadě podle jakých parametrů mám adaptér vybírat, či jestli máte s tímhle zkušenost…díky moc za odpověď 🙂

Odpovědi
cochee

Jsou pouze 3 faktory: shoda konektoru včetně polarity dutinek, shodné napětí (dá se tolerovat dejme tomu 0,5–0,8 V) a výstupní výkon – musí být stejný nebo větší, než má originální adaptér. Pokud bude nižší, může se poškodit jak adaptér tak i notebook.