Fyzik

Jaktože v autobusech při placení ví automat, kolik je na kartě peněz?

To má autobus připojení k internetu? Nebo se to řeší jinak?

Odpovědi
Michal Kole

pravděpodobně je údaj na kartě něco obdoba telefonních karet.

je to tam zazanmenáno na magnetickém proužku (pokud nemá čip) jako na magnetiofonové kazetě (v magnetickém poli se „postaví“ ferity a jiná poloha megnetického tělesa mění vlastnosti okolního magnetického pole a to pak čte čtecí hlava) nebo tam může být čip jako je na Flash diskách.