Weroniq

jaktože si digitální foťák pamatuje čas i datum i když v něm nejsou baterie?

jak to funguje, že mám z foťáku vyndané baterie třeba pár týdnů a pak je tam dám a datum a čas nemusím nastavovat, je stále aktuální

Nejlepší odpověď
richards

Mají to i počítače, telefony… Jde o to, že je v přístroji další napájetelná baterie, která má za úkol pouze držet čas a datum (a občas i budík)

Další odpovědi
Děda Louda

Mám dva digiťáky.
V jednom je skutečně instalovaná samostatná (knoflíková) baterie, která má na starosti právě jenom onu paměť data a času, nezávisle na napájení vlastního fotoaparátu a jeho ostatních funkcí.
Ve druhém se taková baterie nevyskytuje, její funkci po určitý čas zastane velkokapacitní kondenzátor umístěný kdesi v jeho útrobách. Ten pak drží energii pro tuto funkci i při vyjmutých bateriích (akumulátorech).

Mapel

Opravdu je to druhou baterií. Většinou k ní nemáš přístup a mění ji servis. Tak vzdej hledání.

mosoj

Jen pořádně pohledej. Určitě ji najdeš.