bolak

Jaktože se ty poroty u soudu jednohlasně shodnou?

Skoro vždycky to tak je, že se 12 lidí jednohlasně shodne. Já to nechápu, já bych se neshod nikdy. Nehledě na fakta který by mi byly předkládaný, já bych názor nezměnil, :) ostatních 11 kolegů by se muselo přizpůsobit. A řek bych jim to rovnou hned na začáku, aby v tom pak nebyly zmatky, na férovku: „hele buď bude po mým a nebo se nejde domů“.

Nejlepší odpověď
manon

Viděl jsi Dvanáct rozhněvaných mužů? Ano, kdyby ses nedal a mě dobré argumenty, možná bys zviklal i těch 11 :)
Doplňuji:
Mne jen tak ne :) Sejít se tam my dva, to by byl maratón :)

Další odpovědi
zzzzz

Tož ty si celý Kalousek.

lukas.zmizik

…a ti ostatní se shodnou proto že už chtějí jít domů…

Kohut57

Je škoda, že tento systém není u nás. Je dost odsouzených nevinných lidí. Justični mafie si u nás může dělat, co si zamane. Spousta lidí je vězněna zástupně, hlavně z politických důvodů. Je to horší, než za bolševika.Rath by mohl vyprávět a další také. Snad přijde čas svobody médií a práv občana.

Ella

myslím, že se nemusí jednohlasně shodnout ne? není to tak, že se hlasuje a vítězí většina?

manon

Porota se ale zřejmě nemusí shodnout: "Porota má možnost rozhodnout trojím způsobem:

obžalovaný je nevinný – soud obžalovaného ihned propustí,
porota se neshodla na závěrečném výroku – soudce ukončí řízení a k novému dojde po opětovném podání obžaloby, kdy současně bude vybrána nová porota,
obžalovaný je vinný – soudce rozhodne o trestu. "
http://aplika­ce.mvcr.cz/ar­chiv2008/caso­pisy/policista/2002/09/p­oroty.html

bolak

todle já všechno vím, akorát že většinou se právě shodnou, a to mi vrtá hlavou… hlavně uvažuju podle sebe, jak sem tvrdohlavej, a jich je tam dvanáct :)

a argumenty bych žádný nepotřeboval, prostě bych řek že je nevinnej (případně vinnej), že to tak cejtím a hotovo, že názor nezměním, NIKDY!!

manon

Viděls ten film?

bolak

jasný, dokonce je to jeden z mých top 2 :)

manon

Dobrý vkus :)