bolak

Jaktože se česko potýká s nedostatkem orgánů vhodných pro transplantaci?

Někde sem čet že u nás se počítá s každým člověkem automaticky jako s dárcem a že pokud někdo nesouhlasí s dárcovstvím, tak musí vyplnit formulář, čili je to úplně naopak než třeba v usa, to furt platí? Pokud to tedy chápu správně tak česko hraje žravou, takže jak můžem mít orgánů nedostatek?

To mi chcete říct že počet lidí který umře jemenší než počet lidí kterým selže srdce? Jak může bejt čekací lhůta víc než 1 rok? To jsou tam nějaký přísný pravidla pro dárce nebo jak je to? Přece i kdyby ten člověk byl starej nebo měl nějakou dědičnou chorobu, tak je furt lepší dát ten orgán někomu, kdo by bez něj ten rok nevydržel a za rok mu ho třeba vyměnit, až se na něj přijde řadan než ho nechat chcípnout nebo mi zas něco uniklo?

Odpovědi
manon

Řekla bych, že orgány vhodné k transplantaci se dají odebrat jen od některých zemřelých a jen při určitém způsobu úmrtí a musí to být kvapem. Čili těch dárců není tolik, co zemřelých, co nepodepsali nesouhlas s darováním orgánů. A proto je jich nedostatek.

anonym

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=darov%C3%A1n%C­3%AD%20org%C3%A1n%C5%­AF