bolak

Jaktože režisér kterej točí film nepozná že ten jeho film je s**čka?

Třeba Troška, když točí ty svoje kameňáky, dyť to přece musí vidět, nebo ne? A i kdyby to v průběhu točení hned nezaregistroval, tak po tom prvním díle, když si to pustil, tak mu přece muselo bejt jasný že je to humus první jakosti nebo se stačilo kouknout na hodnocení diváků na ČSFD, tam se to jen hemží odpad!y… takže jak mohl s čistým svědomím točit dál, druhej a třetí díl? Stejně tak ty herci přece museli vědět že je to brak a že jejich výstupy stojej taktéž za pendrek, dyť to herectví snad studovali a maj na to školy, tohle pořád nějak nechápu. A přitom když se jich pak zeptaj, tak všichni „jó, je to úžasnej film, určitě na to jděte do kina, pan režisér se tentokrát opravdu překonal“..
Doplňuji:
Larissa: Jako že je to záměrně? No možná že máš pravdu hele. Ale víš co je divný, že ta s**čka vždycky vyjde na Zdendu ;p

Nejlepší odpověď
manon

Někdo točí filmovou kvalitu, někdo tzv. „lidovou zábavu“. Asi by stálo za průzkum, komu to víc vynáší. Myslím, že Troška si stěžovat nemůže. A co na to filmový fajnšmekr? To tvůrcům asi žíly netrhá :)
Hercům vynáší obojí, většina přijme zřejmě jakoukoliv roli, je to jejich živobytí – vždyť točí i reklamy nebo přijmou účinkování v různých zábavných pořadech nevalné úrovně. Penízky, penízky…

Další odpovědi
Damiana

Měla jsem se Zdendou několikrát „to potěšení“ se setkat a zaručuji ti, že je to chlapík pěkně vyčůraný a dost arogantní. A na svou tvorbu je pyšný. Jen si nejsem jista, jestli kvůli obsahu nebo finanční stránce.:-)
Je to dost zemitý a samorostlý člověk, ale má jeden „dar“. Umí přesně odhadnout koupěchtivého hejla – rozumněj jeho diváka. A prachy jsou v šoubizu „až“ v první řadě. Proto se vykašlal na to, co dělal kdysi a šel do „lidové“ zábavy. Vsadil na to, že primitivní humor a sprosťárničky jsou(!!!!) žádaná legrace a vyšlo mu to. Bohužel pořád má své „zákazníky“. Troška pohrdá kritikou a lidmi, kteří „se neumí“ bavit. Nutno ale říct, že také znám dost lidí, kteří „sledují jenom ty dokumenty na četé dvojce“, a když zkoukneš jejich profil na YT, mají tam komplet Slunce, seno… a Kameňáky.
Co se týká „kritiků“ na Čsfd, tak ty jejich cancy už nečtu. Je jich tam moc vulgárních. Myslím, že někteří nedokážou dát dohromady větu, aniž by tam bylo něco fekálního. Kdybych dala na jednoho z tamějších kritiků, skvostný TV film Jako kníže Rohan s V. Menšíkem bych musela odpískat. Je poznat, kdo se tam chodí předvádět, filmu houby rozumí a není objektivní. Hodně jich tam i vyznává násilí, šmahem zavrhuje vše, co bylo natočeno v komunismu atp. Radši se (jako ve všem) řídím vlastním výběrem.
Btw – Když jsi narazil na Wooda, viděl jsi Glen or Glenda?:-))

Alesh

Než jsem rozklikl tvojí otázku, tak jsem si říkal, že ti napíšu, ať se zeptáš přímo pana Trošky. 🙂 Natočil pár dobrých věcí zkraje své kariéry, ale pak asi zešílel. Proto už řadu let točí nejpohádkovatější pohádky a nejkomediálnější komedie. 🙂

anonym

Někdy to bohužel nepozná ani valná většina diváků.

M.

Jedna věc je hodnocení na csfd a další věc je sledování v televizi. Jak je možné, že to sleduje tolik lidí, když to tolik lidí hodnotí jako odpad? :)
Navíc v této době je tolik hovadin, které jsou tak populární, že se má zkusit všechno.

Larissa

Vím, že u divadla to funguje tak, že jednou za čas se musí udělat s*ačka, aby nebyly moc vysoké daně… (Snad jsem neplácla nějakou blbost. 🙂

bolak

Damiana: Já ty recenze ani nečtu, spíš koukám na hodnocení. Tejdně zkouknu tak dva tři filmy, a když už se k tomu „přinutím“, tak chci aby to aspoň za něco stálo, aby to nebyla volovina, ale třeba Klub Sráčů má taky samý odpady a u toho, co se pamatuju, sem se trhal smíchy :))

Na Glena/du už se dlouho chystám, až to zkouknu, tak ti dám vědět. A co ty? Líbilo? :)

Damiana

Líbilo. Wood – hlavně v roli Glendy nemá chybu. Jen to čučení do výkladu s dámským prádlem!:-)) Jestli máš tedy náladu a chuť…:-)
http://youtu.be/ry­Ab6uDAKq4

Mě ty recenze otrávily hlavně proto, že mi přijde, že jde o to spíš nadávat, než napsat, že se jim něco líbí. Kritizovat umí každý, ale když má pochválit, tak mu to nějak nejde… Nekoukám ani na hodnocení. Spíš na přehled toho, co je nového, žebříky nebo hledám rovnou podle umělce.

bolak

manon: Čili myslíš že to ví? Že to ví a nevadí mu to? Že si nemyslí že je to dobrej film ale úmyslně lže do médií, aby vydělal prachy?

To mi zas k tý jeho povaze taknějak nesedí..

manon

Můj názor – myslím, že to hodnotí jinak než Ty – myslím, že po režisérské (čistě režisérské stránce nebo po stránce kamera – střih…) to není horší než jiné filmy. Co se scénáře týče, ten je opravdu někdy na hraně mezi vtipem a trapností (ovšem méně přísný je člověk, když to člověk shlédne ve společnosti s trochou vína v krvi :) ) – čili, myslím, že Troška si sám myslí, že točí filmy pro lidi, že lidi se na tom smějí (a to že má komedie za cíl, pobavit) a že nepobaví všechny, no to je asi i jemu jasné. A taky asi tuší, že Oskar za to nebude :)

A co že ses obul právě do něj? Takových tvůrců „zábavy“ je… :)

manon

Si zajdi někdy do vesnické hospody a pobídni k vyprávění vtipů a poznáš, až se zábava rozproudí, jaké vtipy vyvolávají největší salvy smíchu… všímej si slovník, témata… to asi Troška ovládá a podle mne hraje na tuto notu a věří, že to je tak v pořádku (vlastně je ještě cekem umírněný – představ si, že by tam dal opravdu vše, co lze po zábavách a v hospodách slyšet). To by nešlo vůbec vysílat.

manon

Co třeba Trhala fialky dynamitem ? :D A to ani není Troška :)

bolak

Nebudeš tomu věřit, ale vždycky když je v nějakým pořadu, tak posílím emaily a volám, abych se zeptal, ale ještě nikdy mě nepřepojili!

Ane nevadí, už mám v plánu setkat se s ním osobně. Až natočí kameňák 4, tak seženu lístky na premiéru, kde bude on osobně, a až přijde nějaká vyloženě trapná scéna a on se bude jako jedinej smát (on se vždycky směje svejm nejtrapnějším výplodům) tak začnu pomalu a nahlas tleskat, co nejvíc dokážu, s frekvencí 1 obří telsk za sekundu, a pak vstanu ze sedátka a za stálého tleskání dojdu až k němu, pokleknu ale stále budu tleskat, tentokrát už jemu před obličejem a do toho začnu volat BRAVO!! BRAVO MISTŘE!!!

bolak

patřilo Aleshovi…

bolak

Larissa: určitě neplácla, to já hned poznám, vždycky když něčí myšlenku nepochopím, tak se jedná o něco hlubokýho :)

hanulka11

Ale to jsou oddychové filmy – neber to tak, že by měly být někde na špičce- navíc lidi se rádi podívají na takovou věc ,u které nemusí přemýšlet.Nejsem nějakým milovníkem českých novějších filmů vůbec. Přijdou mi všechny takový ztřeštěný, ale jistě své diváky si každý film najde i když nezíská kdovíjaké ocenění. Troška se nějak musí živit – ne?

bolak

Tak kdyby ten film byl jenom špatnej, tak neřeknu. Nebo ulítlej, případně nudnej, ale když je to snímek vyloženě trapnej, a to tak že ho člověk musí po pěti minutách násilně vypnout…

A nedej bože abych šel, nebo dokonce musel jít (s někým) na něco podobnýho do kina.

bolak

M.: Tys to viděla? Líbilo se ti to? :)

Na tom že to vidělo tolik uživatelů není nic zvláštního, českej divák nemá moc přiležitostí vidět v kině českej film, takže když se mu taková šance naskytne, tak ji nepromarní.

Druhá věc je ta, že očekává že tentokrát to bude lepší…

Třetí věc, říká ti něco jméno Edward D. Wood Jr.? A lidi si taky pořád dokola půjčujou jeho filmy, jen aby viděli jak moc je to špatný :))