bolak

Jaktože některé tonery stojí 3 stovky a některé 3 tisíce?

A je tam stejný objem náplně. Je to přece jen barva ne?

Otázka druhá, je nějaký rozdíl v tom když budu tisknout barevně nebo černobíle (kromě barvy samozřejmě :) , potřebuje barevná tiskárna nějakou rozdílnou údržbu?

Nejlepší odpověď
Drap

Rozdíl je v množství, kvalitě a způsobu výroby.

Další odpovědi
Sůwa

Záleží na typu tiskárny, některá snese levnější náhradní náplně, jiná musí mít originál a tam je ten rozdíl v ceně, pokud je obsah stejný. Údržba je stejná, po delší pauze je nutno udělat test, případně vyčištění trysek, na to máš v PC software. Barevná tiskárna se separovanými inkousty pracuje, jen když nemá žádnou kazetu prázdnou.