huxa

Jaktože Marvel, DC Comics a hromada dalších filmových studií neovládá základy fyziky?

Např. superman zachytí svoji milovanou tím, že po dlouhém pádu pod ní dá ruce půl metru nad zemí. Kdyby znali základy fyziky, rozlomí ji tím na tři díly.
Spiderman zachytí lanovku po pádu z třiceti metrů, bohu div se, lidé v lanovce se chovají, jako by se nic nestalo bez účinku přetížení.

To jsou diváci těchto filmů tak natvrdlí, že nevyžadují alespoň elementární zákony fyziky?

doplnění: Sci-fi právěže i nějak vědecky vysvětluje, proč něco takového může fungovat, ale jinak zachovává působení fyzikálních jevů. To, proč může superman létat bylo vysvětleno, ovšem nikoliv, proč je jeho drahá pozemšťanka nesmrtelná.

Nejlepší odpověď
Šidlo

nie, to vy ste očividne na estetike a občianskej nezachytili, že
jestvuje taká vec, volá sa to umenie.....súčasťou umenia je fikcia

fikcia sú v tomto vesmíre často fyzikálne nemožné príbehy o všetkých možných ale aj nemožných bytostiach, ktoré robia a hovoria možné aj nemožné veci

fikcia je vždy vymyslená ľudmi, ktorí sa volajú umelci

fikcia ako druh umenia slúži na oddych, na zábavu, na únik od reality (a aj prírodných zákonov) a na morálne/etické poučenie o dobre a zle.....poučenie o vede ani špeciálne fyzike nemá fikcia ludom prinášať!

ak trollujete, dobrý ťah!
ak máte Aspergera, ospravedlňujem sa, ignorujte moju odpoveď

ak nie…páni, vyhľadajte odbornú pomoc, ak v tomto veku nechápete základom umenia

Další odpovědi
Mc Merkurion

…mě se líbí tlustý,široký a bystrozraký,tam je to taky přehnaný…

JájsemRaibek

Kdyby zvládali základy fyziky, nemohl by Superman vzniknout, jelikož by nemohl létat.
Je to scifi, je to pohádka.

lexx

jsou to komerční báchorky pro naivní důvěřivé amerikány co uvěřili rovněž tomu že dárky nosí hodnej Santa, v Rosewell spadlo UFO i s posádkou a dva muži v plechovém kontejneru přistáli jednou už velmi dávno na Měsíci…co dodat ?

Kelt

Nějaký Seperman a jiní hrdinové to prostě dokážou, ale že nfěkdo vyskočí z jedoucího vlaku, na letadlo a pod. Co takové bondovky, že je někdo rychlejší než kulka, že uteče před výbuchem, našlo by se další. Ale je to pro diváka, divák se má bavit a neuvažovat nad tím, co je možné a co ne. Papír a filmové plátno snese všechno. Mohu si vymyslet cokoli a natočit to. Když je to možné v animovaných filmech, je to možné i v hraných filmech.

led

Umenie nie je založené na fyzických javoch, ale na pocitoch. To je aj prípad menovaných filmových štúdií. Umenie vlastne zviditeľňuje naše pocitové vnímanie.
Pokiaľ miesto pocitov začnete vo filme hľadať chyby podľa fyzikálnych zákonov, znamená to, že umelecké dielo chybuje vo svojom pocitovom vyjadrení, je nedostatočne presvedčivé.
Raz som sa pýtala jedného pracovníka divadla, čo vlastne v divadle robí. Odpovedal: Klamem ľudí, ukazujem niečo, čo ( tu, v danom momente) v skutočnosti vyzerá úplne inak. Ukazujem divákovi svoje predstavy"