HonzikPernik

Jaktože Klaus mohl mít projev, když není prezident? A mohl udělit znovu amnestii, jedná se ještě o silvestrovský po­řad?

Jaktože Klaus mohl mít projev, když není prezident? A mohl udělit znovu amnestii, jedná se ještě o silvestrovský pořad? :O

Nejlepší odpověď
annas

Protože Zeman se rozhodl zrušit tradici novoročních prezidentských projevů a promluvil už 26. prosince, .Prima proto řešila, jak vyplní volný prostor ve vysílání, který 1. ledna od 13 hodin dosud patřil novoročnímu projevu prezidenta.

„Budeme vysílat sváteční Novoroční partii s Václavem Klausem o roce jedna v jeho nepolitickém životě. Miloš Zeman novoroční projev zrušil a my toho času využijeme k jinému exkluzivnímu natáčení,“ sdělil serveru IHNED.cz mluvčí Primy Jiří Haramul.

V. Klaus vysvětlil také, proč přijal nabídku Primy. „Mě zvali, abych přišel na Partii. Já jsem na to kývnul. A pak když se uvolnilo toto místo (1. ledna), tak řekli: Nechoďte na Partii tento týden (22.prosince), ale přijďte za deset dní. Což jsem akceptoval,“ dodal Klaus.

Klaus nicméně rok poté v Primě prohlásil, že amnestii udělil „racionálně a správně“. Nahrála mu k tomu otázka moderátora, který se na amnestii zeptal jako na „překvapivě“ stále kritizovanou. „Byla správná a každý to musí uznat.“

Václav Klaus si nepřipustil ani stín pochybnosti, naopak řekl, že až „opadnou vášně“, správnost amnestie „budu muset přiznat“ všichni.

http://zpravy­.ihned.cz/c1-61470690-exprezident-vaclav-klaus-novorocni-projev-milos-zeman

http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/politika/cla­nek.phtml?id=79­8696

Četla jsem, že slavný imitátor politiků Petr Jablonský exkluzivně pro Blesk.cz namluvil novoroční projev prezidenta Miloše Zemana a exprezidenta Václava Klause.

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-politika/226124/ze­man-s-klausem-mluvi-

Další odpovědi
lukas.zmizik

Klaus mohl být v televizi protože si ho sama televize pozvala aby s ním natočila pořad. Kdybys byl jako on, taky si tě pozve.

Amnestii udělit nemohl, nesmíš hned všemu věřit.
http://www.in­fobaden.cz/2014/01/­01/klaus-podruhe-vstoupil-do-stejne-reky-a-opet-vyhlasil-amnestii-ustava-to-umoznuje/

led

Titul „Prezident“ ostáva prezidentovi republiky aj po odchode z funkcie Prezidenta republiky. Takže Václava Klausa možno naďalej titulovať ako prezidenta vo význame čestného titulu, nie fukčného. Ovšem nemá už žiadne prezidentské právomoci.
Novoročný prejav prezidenta republiky bol zrušený súčasným Prezidentom ČR Milošom Zemanom.
Televízia má právo si do svojho programu, zaradeného do vysielacieho času bývalého Novoročného prejavu Prezidenta republiky, hosťa podľa svojho uváženia.

anonym

No – nevím o tom, že by Klaus „udělil novou amnestii“ – to v médiích jen doznívá slavná amnestie z minulého roku.
Ale proč by nemohl mít projev?? – pokud bude pro TV dostatečně zajímavý (aby mu poskytla prostor ve vysílání), může mít projev (k jakékoli příležitosti) třeba Franta Vomáčka z Horní Dolní…
Mimochodem – nesledoval jsem projev ani současného, ani minulého prezidenta – a nemyslím, že by můj život byl jakkoli ochuzen…

arygnoc

ježiši, on zasa pustil 111.000 zločincov na slobodu?

Hamon

Domuv si s vedením některé televize, ať ti dají vysílací čas, potom si můžeš i ty pronášet televizní projevy.
Podle Ústavy může amnestii vyhlásit pouze prezident.
Přestože česká politická scéna silvestrovský pořad připomíná, bohužel nejde o komedii, spíš tragédii.

pusinka50

Už ať táhne odkud přišel, více zla, než on, jen tak někdo nenapáchal a doufám, že ani nenapáchá