bolak

Jaktože jsou obvoďáci nedotknutelní?

Když si tak někdy pročítám recenze na znamylekar.cz, hodně často tam narážím na zajímavé příspěvky, jako třeba u jedný ženský, která tam píše že přišla za doktorem s ukrtunejma bolestma v podbřišku, on ji ani neprohlíd, jen se podíval, pokejval hlavou, řekl jí že je to zánět močáku a poslal ji domu se léčit,, za pár dní volala že se to nelepší, jestli si má dojít na nějaký vyšetření, doktor řekl že není potřeba, že musí počkat až léky začnou zabírat, den na to ji vezla sanitka do nemocnice, praskla jí cysta na vaječníku. Nebo jiný případ. Chlap dojel k doktorovi, nepravidelně mu bilo srdce, nemoch pořádně dýchat, sestra ho posadila do čekárny s tím že musí čekat až přijde na řadu. Mezitím se tam doktor s někým vykecával kam že pojede letos na dovolenou a podobně. Za hodinu se kolabující pacient konečně dostal do ordinace, změřili tlak, poslechli srdce a volali áro…

A opět žádný postih a doktoři si směle ordinujou dál. Jak je to možný? Nebo myslíte že si to tam ty lidi vymejšlej? Proč by to dělali?

Nejlepší odpověď
pizlicka

vyckej,az budes v oné situai a pak ji zkus resit.pak budes znat odpoved,zda jsou obvodaci skutecne nedotknutelni,ci nikoli.

Další odpovědi
anonym

No, já si myslím, že si na ně můžeš stěžovat, jako na kohokoliv, já teda radši řeším věci hned na místě, rozhodně kdyby mi nebylo dobře,nebudu šekat, až se laskavě pan doktor vykecá, bušila bych a bušila a ještě bych mu vynadala, udělala jsem to už víckrát, porvé,když se mi syn dusil jako alergik, měl první reakci a já nevěděla,co s ním, bušila jsem normálně pěstí a vůbec mě nezajímalo,jestli se jim to líbí,nebo ne, pan doktor byl moc rozzlobený, ale myslím, že spíš proto, že jsem ho neoslovovala „pane doktore“, ale jen „doktore“,to mě tenkrát fakt dost naštval.
Doplňuji:
http://diskuse­.doktorka.cz/stiz­nost-lekare/-tady jsem něco k tomu našla, je to v tý diskuzi

Kohut57

Jediná dobrá rada je: Dát se na studium medicíny, alespoň doma z knih, či internetu. Aby byl člověk alespoň v obraze, aby nebyl léčen na špatnou diagnózu, kterých je mnoho a škodí více než nemoc. Minule mi urolog dal prášky, které jsem si pak nebral. Při kontrole,kdy jsem potvrdil, že pomohli/zalhal jsem/, lékař vítězoslavně zvolal," tak jsem se zas jednou trefil". Úplně mi to stačilo. Pro svého obvoďáka jsem informační zdroj možností léčby. Už jsem ho viděl, jak mé novinky a informace mu pomohli i k mediální prezentaci. Prostě doktoři jsou jako ostatní, těch dobrejch moc není. Onehdá mi jeden „specialista“ poslal se skvrnou pod pupíkem na kožní, že mám boriliózu. Tam jsem zažil s kruhovým hematomem od knoflíků u kalhot pěknou ostudu. A ten „specialista“ je teď posudkový lékař !!! Bůh nás ochraňuj před některými lékaři.

Damiana

Také se tomu divím. Bude ti asi tím, že jsou jen takoví prostředníci, tak snadno svedou svůj omyl v nedostatku odbornosti na někoho jiného. A dost lidí k nim chodí i jako ke zpovědníkům nebo jen na kontrolu nebo si přesně řekne, co potřebuje. Má zkušenost – i mé rodiny a známých.
Osobně jsem byla v Praze kdysi u jednoho takovou chirurgickou maličkostí. Chtěl mě hned sám řezat na místě a bez rentgenu! Když mě na něj zdr. sestra chtěla(!) poslat, jen ji okřikl, že je to zbytečné. Časem se k řezání ale dostal, jak jsem zjistila. Nabyl také na odbornosti? Jsem šťastná, že díky jeho „diagnóze“ jsem rychle běžela na Královské Vinohrady, kde se mne ujali odborníci opravdoví a z maličkosti se vyvinul následek úrazu starého patnáct let viditelný pouze(!!!) na rentgenu. Ten blb by mě fakt jen říznul. No budiž mi útěchou, že s jeho příjmením to nemá (alespoň na poli chirurgie) moc lehké…

http://www.to­plekar.cz/leka­ri/1207300-prcin-ivo.html

Mapel

Stížnost můžeš dát jako na každého jiného. Jenom je problém, že ho budeš potřebovat v budoucnu a tak se lidi bojí. U televize je to jiný, tam prodejce chce prodat a tak ti reklamaci vezme, nebo pošleš stížnost a jdeš nakoupit jinam. Je to prostě strach, že po stížnosti tě nebude léčit, když to budeš potřebovat. Pak už jen zbývá si nalézt jiného lékaře.

pizlicka

kohut57 🙂 mas ode mne palec nahoru.takhle zceztne reaguje bolak,a pak uz jen......zenska:-)

bolak

pizlicka: myslíš až mi praskne cysta na vaječníku?

tady někdo meškal v biologii :)

Kohut57

Já věděl Bolák, že oni budou ženská. Na chlapa jsou moc vtipnej.