Ganymede

Jaktoze jsou na netu videa zvuku napr. Planet, pulsaru, atd. Kdyz se ve vesmiru zvuk nesiri?

Nejlepší odpověď
gecco

Ty zvuky jsou vědeckou fikcí…
😉
Na zvuk je nějakou metodou převedeno zachycené elmg. záření (je to taková ´ilustrace´ pro diváky).

Další odpovědi
Lamalam

Ano, ve vzduchoprázdnu se zvukové vlny nešíří a žádný zvuk z vesmíru slyšet nemůžeme. Ty ukázky jsou frekvenčně posunuté tak, aby zasahovaly do slyšitelného spektra a abychom je mohli slyšet.

anonym

Vše se dá,tuto otázku jsem sem již vkládál a ty zvuky jsou opravdové.Dokonce některé mám a používám je do některých střihů.
Vše záleží na frekvenci.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slyseli-jste-nekdy-kosmicke-zvuky-tzv-pulsary

lexx

ale šíří se elektromagnetické vlny různých délek a frekvencí, ty lze převést do slyšitelného oboru spektra podobně jak v demodulátoru běžného rádia

gecco

Jugare, co znamená „ty zvuky jsou opravdové“??

Pokud máš na mysli, že zvuky prezentované v nějakém videu (etc) jsou opravdové, pak máš pravdu…
Pokud se ale domníváš, že jde o reálné zvuky zachycené v kosmu, jsi vedle jak ta jedle – jak správně uvádí Ganymede a potvrzuje Lamalam – ve vakuu se akustické vlny nešíří, nepřenášejí…

Větu „Vše záleží na frekvenci.“ pak zcela nechápu – chceš snad tvrdit, že lze slyšet elmg. vlnění nějaké frekvence???