Weroniq

jaktože je v dnešní době pořád docela dost věřících?

nemyslím zrovna v našem státě, tady narozdíl třeba od Polska tolik věřících není, ale celosvětově je pořád dost lidí, kteří tráví čas modlitbami.. jak je to možné v době vědy a techniky, kdy se vše dá vědecky vysvětlit, že tolik z nich věří v nějaké náboženství.. chápu, ve středověku přišel mor nebo povodeň a lidi věřili, že to na ně seslal Bůh za jejich hříchy, ale v dnešní době?

Nejlepší odpověď
bolak

Lidé mají rádi pohádky. A tak je to mnohem jednodušší – věřit. Když se něco přihodí, tak to tak asi mělo být, protože bůh to tak chtěl. Když udělaj něco špatného, nemůžou za to, bůh je takové stvořil. Navíc je stvořil podle obrazu svého, takže co udělají oni, jako by udělal bůh a kdyby to už přece bylo trochu za čárou, zajdou si do kostela do tý kadiboudy, daj si tři otčenáše a všechno je odpuštěno.

Věřit znamená nevědět a nevědět znamená být ______.

Třeba se podívej tady na odpovědích, čas od času tu zničeho nic zmizí něčí otázka nebo odpověď. Nejdřív tu je, a najednou PUF! …a už tu není. Je za tím Bůh? Kdo ví…

Další odpovědi
david22

Nechápu, proč je v dnešní době ještě tolik NEvěřících. V době kdy se ukazuje, že evoluce je nesmysl. Stále ještě mnoho lidí nevěří v Boha. Hlavně v našem státé.

anonym

Otázka víry je o duchovním chápání světa. Svět se dělí na materialisty a idealisty. Ne všechno jde vysvětlit z hlediska logiky a materialismu a právě tady je dána možnost zdůvodnění různých úkazů a dějů z hlediska víry. Věřit jde různými způsoby a svá božstva jde různě uctívat. Nikomu nejde poručit, aby v něco nebo něčemu věřil, a stejně tak to nejde nikomu zakázat. Je třeba přijmout to, že lidé jsou různí, mají různé zájmy, povahy, vlastnosti a také mají právo na své názory a na svá podivínství. Také mají právo věřit, nebo naopak nevěřit.
Ještě žádná doba nebyla tak „srozumitelná“, aby ideologii náboženství dokázala úplně potvrdit, nebo ji naopak vyvrátit.
Pokud někomu víra v Boha (Budhu, Višnua, Alláha…) pomáhá, budeš ho nutit, aby nevěřil?

Lucijej

Většinou to je proto, že věřit chtějí.

Není to jen o trestech za hříchy, ale prostě, že tu lidé nejsou sami a jejich život má nějaký vyšší cíl.

Drap

Spousta vědců je věřících. Věda je něco jiného než víra.

Reuef

Protoze verici lide se boji a nechteji byt odpovedni za svuj zivot

anonym

cítím, že to graduje, člověk je chvíli v krámě a koukám, eště pár odpovědí a začneme si trhat občanky, je to totiž vždy, když se začne o náboženství, celý svět válčí a vždy jen kvůli víře, ať si má kdo chce, co chce, ať věří, nebo ne, je to jedno, co na tom?
Znám věřící, co se věčně nesnesou,hádají a dokonce se i potlučou a pak ateisty, co žijí v klidu a míru s jedním partnerem a bez skandálů, proč to tady vlastně píšu? Prostě hlavně tolerance, ale ty arabáče taky nechápu, vlastnímu dítěti daj kolem pasu výbušninu, aby bylo všem jasno…to není svět, ale peklo, to není láska, melu pátý přes devátý,otázka náboženství je moc křehká věc, ať řekneš co řekneš, vždy se najde někdo, komu se to vůbec nelíbí a votomtojeeeee

Protiva

Věřit a modlit se, to je taková hypnóza, která napomáhá uskutečnit nějaký děj. Modlitba pomáhá k uvolnění, navození pohody, pomáhá při strachu, atd.
Přečti si něco o hypnóze, o síle pozitivního myšlení.
A řekni mi, co je špatného na desateru?
Modli se třeba k policajtovi, místo bible si vem trestní rejstřík, a každý den si čti etiketu.

Lakeysha

tak u křesťanství a některých jiných náboženství bych ti vysvětlení asi našla…to je víra pro lidi slabšího ražení, kteří sami na svých bedrech neunesou vlastní život a problémy, takže hledají berličku. Bůh řekl to a to a já za to nenesu zodpovědnost, nebo se vymlouvat na to, že je něco osud, dojít si na zpověď, pomodlit se a jsem zas bez viny…Ale věř tomu, že spousta neateistů je právě z okruhu hodně vzdělaných lidí. Možná už mají v životě tak strašný řád,že se pro ně život stane jen sledem fyzikálně-biologicko-chemických pochodů, které náhodně vyústily v existenci právě jejich těla…a tak začnou hledat nějaký smysl toho všeho. Protože když člověk začne přemejšlet moc vědecky, začne se cítit strašně bezvýznamně…

Co se mně týče, jsem ženská praktická, realistická, ale víru jsem si taky nějakou našla. Neni to berličková víra, nevymlouvám se na ně, nehážu na ně vinu. Prostě si jich ctím, a když už je prosím s něčím o pomoc, tak sama máknu nejvíc, abych si tu pomoc zasloužila. Tak já ti nevim, věřim vědě, věřim evoluci a přesto věřim i v bohy…ono se to totiž vůbec vylučovat leckdy nemusí. Osobně řikám: nikdy neříkej, že něco neexistuje, dokud skutečně nemůžeš jednoznačně dokázat, že to existovat nemůže. A to většinou dokázat nelze, protože to, že neznáš nikoho, kdo neviděl mořskou pannu, neni záruka toho, že nežijí. Takovej druh antiateismu:-D