bolak

Jaktože Japonci považují kamikaze za hrdiny?

Já tomu nějak nerozumím, vždyť to byli vlastně sebevražedný atentátníci, stejně jako dneska ty muslimští cyklisti, nebo ne? A jaký mají názor třeba na znásilňování za 2. světové války, je to taky hrdinství?

Odpovědi
mosoj

Ano, to byli z pohledu Japonska hrdinové, určitě větší než ti Češi co zastřelili v Afganistánu.
Už jsi viděl vést válku v řádných společenských mezích, kravina co . Už sama válka je horší než to znásilňování.

huxa

To hrdinství už není, proto se o tom nezmiňují 🙂 Kamikaze byli klasičtí lidé, kteří jdou do války ovšem s tím, že na nějakých 99% zemřou a pokud ne, budou si přát zemřít, tudíž to jsou lidé, kteří položili život za vlast stejně, jako ostatní mrtví vojáci.
Na takovéto sebevražedné akce chodili také lidé, kteří byli v prvních liniích, jestliže by nebyli smířeni se smrtí, utečou někam na konec, ovšem co by to potom bylo za válku? 🙂

ponovotny

muslimové cyklisty taky považují za hrdiny.
jaký mají názor Japonci na znásilňování za druhé války přesně nevím, ale podle Japonské pornografie nevím ani jestli v u nich znásilnění vůbec existuje.
Ti co v rámci válečných konfliktů znásilnění páchají ho skutečně považují za něco co by se dalo nazvat formou „hrdinství“
Ty které byli někdy takto znásilněny to pravděpodobně mohly brát jako lepší výsledek než umřít – tedy pokud to přežily.

Tuhle jsem slyšel fór-
lezou takhle tři slimáci a najednou jeden vybouchne. Jeden slimák se strašně lekne a druhý mu povídá „z toho si nic nedělej, to byl muslimák“

Dochy

Narozdil od sebevrazednych atentatniku utocili na vojenske cile a nemaskovali se. Zkratka sli do boje za svou vlast.
Doplňuji:
a jeste: bojovali proti narodum se kterymi byli ofic. ve valce, zadna kudla do zad…