bolak

Jaktože dolar stojí furt tak málo?

Já si pamatuju že když jsem bylo dítě, tak byl dolar kolem 30Kč za korunu, a pořád stoupal a stoupal, a v roce 2001 byl dokonce přes 40Kč a prakticky se cena blížila anglický libře, a 11. září pak nechali shodit ty dvě azbestový budovy, a víceméně ze dne na den klesla na 17–18Kč, a vod tý doby se nezvedla. Vona jí tahle událost nějakým způsobem zdevastovala ekonomiku, nebo čím to je?

Sem si nevšim že by se nějak změnili v zemi chudáků nebo tak..

Nejlepší odpověď
da ny

Nemají na splácení světových dluhů, tak „vymýšlí rošťárny“, jak se z toho vykroutit…
http://euportal­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/12242-spojene-staty-jsou-pred-kolapsem-a-svetovy-dluh-se-vysplhal-na-novou-rekordni-uroven-223-3-kvadrilionu-dolaru-.aspx

Další odpovědi
mosoj

Tak to si počkej až dolar přijde u úlohu světového platidla. Bombama na tom fest pracuje. Jestli se ovšem dočkáš. Vypadá to , že než by se nechali položit, položí raději celý svět !

zzzzz

Nejen tato událost, ale všechny jejich války:-(((

Také v posledních letech postihlo USA několik hurikánů (to stojí spoustu peněz), krach Detroitu, a hlavně světová krize:-((( Je spousta faktorů, které je poškozují. Také to že z Číny je dnes skoro světová obchodní jednička má na USA hodně špatný dopad. Hold pomalu a jistě jdou do (nechci být sprostá, však víš kam:-)

Mimochodem i když se to nezdá, koruna i v době krize rostla (byla uměle snižována).

dudu

Každý, byť třeba po svém má kousek pravdy. Zcela je zde však opomenut vliv zhodnocování koruny na paritu k euru a potažmo k dolaru . Po rozpadu republiky ČNB záměrně korunu podhodnotila – byl vytvořen tzv. polštář podporující především exportéry. Pak naše „kačenka“ střídavě slábla a sílila, přičemž ČNB má tendenci držet ji ve slabší pozici, což se sice děje v zájmu zvýšení zaměstnanosti ovšem často na vrub dovozců a fyzických osob.

Pepa25

Důvody vývoje v letech 2000 – 2007 popisuje např. http://www.pe­nize.cz/ekono­mika/29371-proc-je-slaby-dolar-cim-dal-slabsi

Pepa25

da ny: odkazujete na hodně pochybný zdroj …

dudu: koruna vůči EUR nedělala takové výkyvy, dolar výrazně oslabil i vůči EURu

bolak

dudu: ale kdyby to tak bylo, tak by se musel změnit poměr i vůči ostatním měnám, ne? a kč/libra je prakticky furt stejná, to samý další měny, ale usd spadla prakticky na polovinu původní hodnoty, navíc se to stalo v šíleně krátkým časovým úseku, a od tý doby se drží pořád na stejný hodnotě a tomu předzářiovýmu poměru vůči ostatním měnám se ani zdaleka nepřiblížila..