FOX.IK

Jaktoze cepovana kofola peni? Je to skutecne jediny napoj sveho druhu, ktery umi penu?

Doplňuji:
To vim taky, ale jestli jste meli nekdy vubec cepovanou kofolu, tak ta pena je hutna jako u piva a stoji. To se mi teda u Spritu ani u Cocacoly nikdy nestalo.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pěnu tvoří plyn v roztoku. Zde oxid uhličitý.
Doplňuji:
Tak co se ptáš když to víš. Jestli ti vadí pěnění použij odpěňovač. Používá se nějaký tuk který teče,třeba olej na smažení. Dobrou chuť.

Další odpovědi
zjentek

konkrétně u kofoly- pěnu tvoří nejen plyn v nápoji, vliv má složení nápoje s plynem, jeho teplota a hlavně způsob naservírování do sklenic

huxa

Pivo taky pění, coca-cola také pění, když ji naléváš, dokonce i sprite, …