MonkeyKing

Jakto, že želvy se dožívají tak vysokého věku?

Jestli je to kvůli tomu, že jsou tak pomalé, tak proč se tolik nedožije třeba hlemýžď?
Čím to vůbec je?

Nejlepší odpověď
marci1

Zvířata s nižším tepem se dožívají vyššího věku. Želvy mají velmi nízký tep. Jejich srdeční rytmus se pohybuje kolem 30 t/min, dožívají se 100 až 200 let. Na Galapágách žije dokonce zvláštní druh, který má jen 4 t/min. 🙂
Podrobněji ve zdroji :

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/222024-recept-na-dlouhovekost-idealni-srdecni-tep.html

Další odpovědi
Funna

srdce zvládne jen určiý počet tepů za svůj život…takže zvířata s pomalejším tepem žijí téle…a třeba myši, co mají tep 500/min žijí jen pár roků…

huxa

Žijí navíc ve vodě, tudíž nepůsobí takový tlak na jejich tělo.