kaculinda200

Jakto že se zvětší vnitřní energie drátu když drátem procháízí elektrický proud?

Odpovědi
jstastny

Protože vodič se při průchodu elektrického proudu zahřívá. Na tomto principu funguje např. varná konvice.

Fyzik

Protože drát má odpor, nějakou vlastnost, která brání elektronům v elektrickém proudění. Při průchodu se elektrony zpomalují a tudíž předávají vodiči svoji kinetickou energii a v obvodu se přirozeně snižuje napětí. Přijímáním kinetické energie se vnitřní energie vodiče zvyšuje.