nnn1

Jakto že se u ovoce za nějakou dobu objeví mušky?

Nejlepší odpověď
annas

Ještě doplním.
Vinné mušky neboli octomilky žijí skrytě například v odpadkových koších, v popelnicích nebo na jiných místech, kde naleznou zbytky potravy. Jakmile ale svým vynikajícím čichem ucítí víno nebo ovoce, do kterých můžou naklást vajíčka, snaží se co nejrychleji využít příležitost k rozmnožování a slétnou se z celého bytu, případně nalétají i zvenčí otevřeným oknem. Ač velikostí nepatrné, jsou pro nás octomilky velmi důležité – díky rychlé obměně generací a dalším výhodným vlastnostem totiž slouží už mnoho desetiletí jako pokusné objekty v genetickém výzkumu.

Podle časopisu Výběr

Další odpovědi
verka

To jsou mušky vinné a cítí kyselinu, vytvářenou rozkladem ovoce.

elektrikář

Mušky kladou vajíčka na ovoce můžou vegetovat v hlíně u domácích kytiček.Nám se množili na dně popelnic v hotelu.Pomohl mi na ně chloramím rozmýchaný v kýblu vody. zbytky odpadu se odmočily a chorlamín pozabíjel larvy.