ivosek2

Jakto že komunismus je pořád ve Vietnamu, na Kubě?

Skončí někdy?

Nejlepší odpověď
gecco

Komunismus není nikde.
Ale jo – i ty pokusy o něj skončí, buďto se přeformuje v nějakou formu tržního hospodářství (Čína, Vietnam) a nebo krachne (KLDR, Kuba)…
Na druhou stranu se formují další´socialis­tické´ státy (USA, EU…).
Pokud se ptáš, jestli se někdy zastaví společenský vývoj – pak ano, se zánikem společnosti.
😉

Další odpovědi
da ny

Chybí ti tam ČÍNA a Laos , ev. Severní Korea ;)
Není tam komunismus (ten měl vypadat jinak), jsou to "lidově demokratické ", lidové republiky/státy s komunistickým vedením/režimem/vlá­dou jedné strany.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_st%C3%A1t%C5%AF_po­dle_st%C3%A1tn%C3%AD­ho_z%C5%99%C3%AD­zen%C3%AD

Až si přečteš Kapitál, a správně ho pochopíš, zjistíš, že pro lidstvo
je obojí špatně … 😁
http://www.in­vestujeme.cz/ka­rel-marx-bohati-akumuluji-kapital-a-chudi-chudnou/

mosoj

Ježíš. žádné socialistické státy se neformují. Naopak bývalé kapitalistické státy od sociálního zaměření už dlouho a velmi rychle ustupují. Příčin je několik a jednou z nich je směrování peněz místo na sociální politiku tak do války.
Je třeba ovládnout svět i za cenu jeho polovičního zničení ,než to znemožní globální změna podnebí a vznikne vřava. Cca za 80 let bude hladina moří a oceánů o 8 m výše !!!!!. Intenzita bouří a uragánů bude již neustále jenom sílit.
Kdo ovládne Zemi má jakž takž naději na přežití. S Evropou se ale nepočítá. Ta jenom pomůže tu zemi ovládnout cizímu.

Pepa25

Nechci tu vyvolávat flamewar, ale 😉 … Nesouhlasím s geccem, že by EU či dokonce USA směřovaly k socialismu, ale ani s mosojem, že pro Západ jsou heslem dne války … Takže zaujímám 3. pozici a palec má tentokrát jen da ny 🙂