david22

Jakto, že když odinstaluji nějaký program, zbude v C:\Program Files jeho „zbytek“ v podobě prázdné složky ?

Složka nese název autora/firmy tohoto softwaru. Mě to mate a pak už nevím k čemu to patřilo…

Dá se to ošetřit tak, že při odinstalování programu z něj nezbyde vůbec nic ?
Doplňuji:
bolak> dík za radu.
Vadí mě to z toho důvodu, že i když prázdná složka už neplní žádnou funkci, je tam a činí složku Program Files totálně nepřehlednou!!

Když si vemeš, kolik má člověk různejch programů a průběžně některé postupně odinstaluje, tak je v tom nepořádek. Jsou tam desítky, stovky adresářů a já nevím, co k čemu patří, co smazat a co ne, abych nepoškodil něco.
Prostě jeden velký bordel.

Nejlepší odpověď
Alesh

To záleží na „odinstalátoru“ daného programu, prostě smaže to, co má v instrukcích. Znám situace kdy program smaže vše, někdy zbude složka, někdy třeba savy (u her), někdy se to dá trochu nastavit uživatelem.

Další odpovědi
bolak

Tak tě to mate, a co má bejt že nevíš k čemu to bylo, složka je prázdá tak ji normálně smázni a nenech se zmást ;)

Čím to je, možná tím že při instalaci si volíš vlastní jméno složky, tudíž tudíž ten co vyráběl ten program ho nemůže znát, zná jen jména těch soubroů který se tam instalovaly, tak ty zapíše i do unistallu. Stejně tak dobře to může bejt tím, že když odinstalováváš, tak s tou složkou pracuješ. U souborů to nijak nevadí, uvnitř nich nic není a nejsou na ně vázaný další programy, ale složka tyhle programy obsahuje, takže není možný ji smazat. Když máš puštěný video, tak ten soubor taky nemůžeš odstranit z disku.

Nicméně jak už sem řek, když je složka prázdná, nemá cenu se zabejvat tím co v ní původně bylo, prostě jí deletuj a hotovo. Nebo použij nějakej čistič nepotřebných souborů. U těch lepších je rovnou i možnost odstranění prázdných složek.
Doplňuji:
Já sem taky minulej měsíc čistil program files, a jel jsem právě podle těch složek :)
Ty co byly prázdný sem smáznul hned, ty co měli nějaký ty kilobajty taky a co mělo víc málo na to aby mohlo obsahovat nějakej program, tak do toho sem i nakouk.

Ty co se ti budou zdát podezřelý, tak jejich jména můžeš ještě pro jistotu zkontrolovat přes google. On ti řekne co k čemu je.

Tady si stáhni Revo jestli už ho nepoužíváš, ten by ty prázdný složky měl umět čistit taky > http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/uklid/re­vo-uninstaller/

bolak

oprava: ve třetím řádku má bejt jenom jenou tudíž a v sedmým má bejt místo „programy“ > „soubory“

příště už to po sobě možná budu i číst :)

david22

Nevíš třeba, k čemu je tahle složka? Mám ji na céčku, obsahuje i jakési knihovny.

http://www.uloz­.to/xghsw3K/786d38b72b6f­24970c-zip

bolak

Tu ale v program files nemáš ne? Nebo jo?

Zjisti si jaký má datum, jestli nebyla nainstalovaná stejně s windowsama a pokud ne, tak já to dělám tak, že takovou složku zabalím do zipu a tu původní pak smažu.

Restartuju PC, a když i po tejdnu všechno pojede bez problémů, tak ji definitvně odstraním :)

Hlavně nesmí bejt důležitá pro běh systému, všechno ostatní se nějak dá opravit. Když smažeš něco, kvůli čemu ti nepůjde program, tak to prostě doinstaluješ nebo reinstaluješ celej program znovu a hotovo.

david22

Ne, tu mám přímo na disku C: a podobou složku mám i na disku D:
Obsahuje (pokud sis to stáhnul a kouknul) adresář amd a v tom snad knihovny s koncovkou *.dll

bolak

Nestáhnul, ale myslím že je to buď nějaká součást která se ti tam nacpala při aktualizaci windowsů, nebo při instalaci fireworks.

Já to tam mám taky, ale jenom na déčku, ta složka sejmenuje samozřejmě jinak protože to si generuje vlastní jméno, nicméně obsah je stejnej, Zatím mi to nijak nevadilo, ale myslím že smazáním si žádnou škodu nezpůsobíš. U mě to má datum z roku 2010 a systémy jsem instaloval před 7 lety, takže důležitý pro běh počítače to podle mýho nebude. Nicméně pro jistotu zkus to co sem psal prve, jestli ti to teda tak moc vadí. >

Zabal to do ZIPu a složku smaž, restartuj a modli se abych se nemýlil. :)

david22

Nejde to. Systém hlásí, že: „filterpipeli­neprintproc.dll nejde odstranit. Přístup byl odepřen. “

bolak

Tak buď je zrovna tahle knihovna používaná, (což by znamenalo že je důležitá), nebo je to jenom uzamčenej soubor, nicméně i ten se dá smazat, třeba pomocí unlockeru > http://www.slu­necnice.cz/sw/un­locker/

Hlavně si to předem všechno zálohuj a kdyby ti windowsy hlásili po restartu chybu, tak vjeď do nouzovýho režimu a tu zabalenou složku rozbal na původní místo.

david22

díky :)