mrchorchoj

Jakto ze jsem nedostal podepsat papir ma dane a presto mam slevu na dani?

Nastoupil jsem do noveho zamestnani, ale medostal jsem podepsat takovy ten ruzovy papir, presto jsem v prvni vyplate mel slevu 2070 (na poplatnika). Jak je to mozne a muzu mit kvuli tomu nejake problemy?

Odpovědi
Pepa25

Jsi si jistý, žes do nepodepsal u nástupu? Jinak je to problém zaměstnavatele … Pouze pokud máš souběh a máš podepsané prohlášení u jiného zaměstnavatele, tak bych na to asi raději upozornil …

ivzez

Odhaduji, že jste prohlášení k dani podepsal při nástupu,
že jste je přehlédl mezi ostatními dokumenty.
Pro jistotu se ještě informujte u mzdové účetní
a pokud jste prohlášení opravdu nepodepsal,
podepište je dodatečně zpětně k datu nástupu
(to je legální, nic tím nebudete obcházet).