MonkeyKing

Jakto že Američané žijí dlouho, ačkoliv se přejídají a jí nezdravá jídla?

Samozřejmě, je to až teď ta obezita, ale fast foody už jsou v USA od takových 40.letech 20.st. – smažená jídla ještě dřív. Jakto že potom žijí déle než např. v Evropě, kde mají stejnou lékařskou péči a klimatické podmínky a ještě k tomu nejí takové „hnusy“?

Nejlepší odpověď
arygnoc

vo výške priemerného veku dožitia sa v štatistikách USA pohybujú okolo 50 miesta – predbieha ich mnoho európskych štátov, ale aj ázisjkých či amerických (z amerického kontinentu).

Teda Vaše tvrdenie, že Európania žijú kratšie, je mylné (s výnimkou krajín bývalého sovietskeho bloku).

zaujímavé štatistiky: http://www.na­tionmaster.com/grap­h/hea_lif_exp_at_bir_tot­_pop-life-expectancy-birth-total-population (anglicky, ale budete tomu rozumieť, i keď anglicky neviete)

Zdroj: http://www.na­tionmaster.com/grap­h/hea_lif_exp_at_bir_tot­_pop-life-expectancy-birth-total-population

Další odpovědi
quentos

Dlouhověkost daleko spíš než s čímkoli jiným souvisí s genetickými předpoklady, které zdědíte. Zdědíte-li „tuhý kořínek“, můžete jíst jako prase a stejně se dožít vysokého věku.
S tou pohodou bych trochu polemizoval – většina Američanů se pořád honí za penězi. Což je důkaz, že ani stres není tak rizikovým faktorem, pokud Vaši rodiče a prarodiče žili dlouho.
Doplňuji:
daleko spíše hraje roli také vyspělejší lékařská péče než v Evropě.

Lamalam

Možná to souvisí s psychickou pohodou a vyrovnaností. Většina američanů, které znám, jsou velmi pozitivně naladění lidé.

Andre5000

Ti co se cpou těmi hranolky a ostatními hnusy a nedělají žádnou pohybovou aktivitu se zase až tak vysokého věku nedožívají.

Lamalam

Quentos, americká honba za penězi? Záleží na tom, jak dlouho jsi tam žil a v které části. Já jsem byla tři roky ve Fairbanksu na Aljašce a tam na tohle opravdu nehrají..

quentos

nežil…

Questman

Odkud máte informaci že žijí déle? o.O