Avatar uživatele
hanulka11

Jakpak je u Vás dneska mrazivé ráno?

Benešovsko – 22st…sníh úplně „duní“ pod nohama

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, aramah, Andělé, tom004, Drap, Damiana, Illines před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ahoj, Hanulko. Vyhnala jsi mne do poschodí k teploměru, tak hlásím aktuální teplotu – Turnov –17 stupňů a naštěstí bezvětří. Večer tady slušně pofukovalo, tak byla stejná teplota dost nepříjemná. Před půlrokem by mne ještě víc zajímalo to Benešovsko, bydlela jsem u Sedlčan. Tady připadly jen asi 2 cm sněhu, a to už ve čtvrtek. Vy tam prý máte docela kalamitu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.Č.Krumlov,–19°C,jasno.vychází slunce,pohoda. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pražská kotlina, –14°C, lehký sněhový poprašek pár centimetrů, slabě větrno, jasno.
Při každé teplotní otázce si všímám, že jediný tom píše teplotu ve správném tvaru " °C". (á, dnes i vzdělaná suwa).
P.S. A ještě potvrzení správných tipů z ankety, zda bude překročen mrazivý rekord, viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/padne-tento-tyden-celorepublikovy-minimalni-teplotni-rekord-42-2-c

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Dobré ráno, Praha – Hradčany – 16°C. Možná, že budu moct vypnout mrazničku. Včera jsem vyprala a prádlo na verandě je školním příkladem sublimace. Ven nejdu.
Doplňuji:
pro Dr.Axl ⇒ já to tak píšu pokaždé, jenže tady jsem se k teplotě ovzduší ještě nevyjadřovala. Nejspíš bys to ale našel u některého předpisu v rubrice „Jídlo a vaření“ 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Severně od Brna –21

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Pěkné ráno,Liberecko –19°C…ach jo,už at jsou ty mrazy pryč..:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jelikož se stále ještě nalézám v lázních Teplice, hlásím odsud –11°C. Sněhem tu je zlehka pocukrováno, proto výhled na park se vzrostlými a rozložitými stromy a secesními domy je pohádkový. Krásný den všem, přátelé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Mráz a zase mráz 21 stupňů a to teď.
Ale příští týden snad bude lépe.
Vysočina

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je tu teplo,jen –18,5°C,v úterý bylo hůř.Sokolovsko,Kras­licko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Jasno ,9stupnu bez vetru.Snih jeste sem nedorazil.Skotsko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad Dr.Axl: Když už se zmiňujete o správnosti psaní teplotních údajů, doplňuji, že podle ČSN 016910 pro Úpravu písemností se teplota udává takto: +20 °C, –30 °C. Za číselným údajem je mezera. Jsou to stupně Celsia = bereme jako jedno slovo, stejně jako mm, km atd.

před 4449 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Díky za přínosné poučení, ve firemních materiálech to také tak píši a před publikováním některých mých odborných příspěvků nám to zkontroluje korektor.
Nejspíš tvému kantorskému karatelství uniklo, že podstata se týkala formy rozdílu mezi st., stupňů a horního indexu °, kromě toho tady nejsme ani ve škole, ani na nějakém profesionálním webu.
Když už se odvoláváš na ČSN, asi jsi nepostřehla, že od té doby, cos odešla z činné služby, už drahně let přestaly být ČSN závazné a zůstaly pouze doporučenými předpisy. Je třeba sledovat aktuální platnost legislativy, když už se s ní oháníš.
Zdá se, žes ještě příliš zatížena přežitými relikty.
A pokud bys chtěla být opravdu tak akurátní, projdi si své vlastní odpovědi, v nichž je 80% s pravidelnými chybami a překlepy. Za poslední týdny bylo jen pár bezchybných výjimek, z nichž ještě k tomu u 2 bylo použito překopírování cizího textu – tam už by se to zkonit nedalo, leda záměrně.

před 4448 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ani jeden z odpovídajících to nemá s tou „tvojí“ mezerou a zdá se, že to nikomu nevadí, tedy kromě zneuznané rejpavé puntíčkářky. Historické výhrady mnohých uživatelů vůči tvé přemrštěné pedantské jízlivosti, se teď jeví trochu jinak – více oprávněně a méně nedůtklivě.

před 4448 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek