hanulka11

Jakpak je u Vás dneska mrazivé ráno?

Benešovsko – 22st…sníh úplně „duní“ pod nohama

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, Hanulko. Vyhnala jsi mne do poschodí k teploměru, tak hlásím aktuální teplotu – Turnov –17 stupňů a naštěstí bezvětří. Večer tady slušně pofukovalo, tak byla stejná teplota dost nepříjemná. Před půlrokem by mne ještě víc zajímalo to Benešovsko, bydlela jsem u Sedlčan. Tady připadly jen asi 2 cm sněhu, a to už ve čtvrtek. Vy tam prý máte docela kalamitu.

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.Č.Krumlov,–19°C,jasno.vychází slunce,pohoda. :)

anonym

Pražská kotlina, –14°C, lehký sněhový poprašek pár centimetrů, slabě větrno, jasno.
Při každé teplotní otázce si všímám, že jediný tom píše teplotu ve správném tvaru " °C". (á, dnes i vzdělaná suwa).
P.S. A ještě potvrzení správných tipů z ankety, zda bude překročen mrazivý rekord, viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/padne-tento-tyden-celorepublikovy-minimalni-teplotni-rekord-42-2-c

Sůwa

Dobré ráno, Praha – Hradčany – 16°C. Možná, že budu moct vypnout mrazničku. Včera jsem vyprala a prádlo na verandě je školním příkladem sublimace. Ven nejdu.
Doplňuji:
pro Dr.Axl ⇒ já to tak píšu pokaždé, jenže tady jsem se k teplotě ovzduší ještě nevyjadřovala. Nejspíš bys to ale našel u některého předpisu v rubrice „Jídlo a vaření“ 🙂

Drap

Severně od Brna –21

Andělé

Pěkné ráno,Liberecko –19°C…ach jo,už at jsou ty mrazy pryč..:-(

Damiana

Jelikož se stále ještě nalézám v lázních Teplice, hlásím odsud –11°C. Sněhem tu je zlehka pocukrováno, proto výhled na park se vzrostlými a rozložitými stromy a secesními domy je pohádkový. Krásný den všem, přátelé.

aramah

Mráz a zase mráz 21 stupňů a to teď.
Ale příští týden snad bude lépe.
Vysočina

anonym

Je tu teplo,jen –18,5°C,v úterý bylo hůř.Sokolovsko,Kras­licko.

Illines

Jasno ,9stupnu bez vetru.Snih jeste sem nedorazil.Skotsko.

annas

Ad Dr.Axl: Když už se zmiňujete o správnosti psaní teplotních údajů, doplňuji, že podle ČSN 016910 pro Úpravu písemností se teplota udává takto: +20 °C, –30 °C. Za číselným údajem je mezera. Jsou to stupně Celsia = bereme jako jedno slovo, stejně jako mm, km atd.

anonym

Díky za přínosné poučení, ve firemních materiálech to také tak píši a před publikováním některých mých odborných příspěvků nám to zkontroluje korektor.
Nejspíš tvému kantorskému karatelství uniklo, že podstata se týkala formy rozdílu mezi st., stupňů a horního indexu °, kromě toho tady nejsme ani ve škole, ani na nějakém profesionálním webu.
Když už se odvoláváš na ČSN, asi jsi nepostřehla, že od té doby, cos odešla z činné služby, už drahně let přestaly být ČSN závazné a zůstaly pouze doporučenými předpisy. Je třeba sledovat aktuální platnost legislativy, když už se s ní oháníš.
Zdá se, žes ještě příliš zatížena přežitými relikty.
A pokud bys chtěla být opravdu tak akurátní, projdi si své vlastní odpovědi, v nichž je 80% s pravidelnými chybami a překlepy. Za poslední týdny bylo jen pár bezchybných výjimek, z nichž ještě k tomu u 2 bylo použito překopírování cizího textu – tam už by se to zkonit nedalo, leda záměrně.

anonym

Ani jeden z odpovídajících to nemá s tou „tvojí“ mezerou a zdá se, že to nikomu nevadí, tedy kromě zneuznané rejpavé puntíčkářky. Historické výhrady mnohých uživatelů vůči tvé přemrštěné pedantské jízlivosti, se teď jeví trochu jinak – více oprávněně a méně nedůtklivě.