Jakou zvolit právní formu projektu spojujícího lidi, kteří chtějí pomáhat?

Zdravím,

chci vytvořit projekt, který spojí lidi. Kteří budou paušalně vkládat určitou částku peněz - část se rozdělí na určitý účel (pomoc nemocným, věda, výzkum, inovace, pomoc potřebným, příroda, kulturni projekty... cokoliv, pokaždé něco jiného). A jelikož plánuju i partnerský program, tak část se rozdělí mezi členy, kteří doporučili toho nového přispěvatele.
Osobně, co se týče mě jako zakladatele, bych si nechal nějaké malé procento na provoz, anebo bych byl uplně bez zisku, ale vydělával bych jiným způsobem... prodával bych produkt lidem, kteří jsou partneři nebo přispěvatelé nějaké trička třeba apod..

Jakou zvolit na toto nejlepší právní úpravu? Nadace, nadační fond, zaujala mě i novinka svěřenský fond, prý se dá použít pro charitativni učel a podnikání... ale moc sem se o tom nedogoogloval :/ Nebo nějaká jina právní forma, zahraniční Ltd. třeba? Nebo stačí na toto eseróčko? Budu vám velmi vdečný, pokud mi navrhnete nějaký vhodný způsob právní formy a i to zdůvodníte. Chci něco jednoduchého, žadné komplikovanosti.

Odpovědi:

Stříbrný

To "zapáchá černotou", pochybuji,
že Vám v tom někdo rozumný poradí…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.