Avatar uživatele
anonym

Jakou zrnkovou kávu koupit?

Koupil jsem jako dárek mlýnek na kávu. Protože předpokládám, že obdarovaní doma žádnou zrnkovou kávu mít nebudou a já sám kávu nepiju, prosím o radu, jakou koupit. Pokud to není oxymoron, pak nějakou lepší ze supermarketu. Předpokládám, že si obdarovaní po svátcích koupí dle vlastních preferencí, ale chtěl bych, aby měli něco hned na vyzkoušení.

Doplňuji: Koupil jsem v Tchibu nejlevnější :) Děkuji za odpovědi. A barbakanovi za důkaz jeho malosti :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud ti jde jenom o vyzkoušení funkce mlýnku, kup tu nejlevnější. Stejně se do chuti obdarovaných netrefíš. Někdo preferuje robustu, někdo arabicu, někdo směsku. To je opravdu težká volba.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jestli to nemáš daleko, zajdi do nějakého Tchiba http://www.tchi­bo.cz/filialfin­der http://www.tchi­bo.cz/filialfin­der ), sice tam úplnou špičku nekoupíš, ale vysloveně mizerné kafe taky ne (což se o super-hyper říct nedá)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Dobrým vodítkem je označení odrůdy kávy robusta, nebo arabica. Ta první je levnější, chuti neomalené až drsné. Arabica je daleko jemnější. Taky si všímej barvy vypražených zrn. Je-li příliš světlá, není dobře vypražená a káva z nich je kyselá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

V prodejně Tchibo ti poradí a zabalí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luky.1986

Kdyz koupis cerstve uprazenou arabicu, nejlepe z kavarny, ktera ma svou prazirnu, nic nepokazis.. I pokud se obdarovana ,,propila'' ke kyselejsim chutim niz nezkazis.. Lepsi nez obracene..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zkusil bych pražírnu. káva bude čerstvá. já osobně jsem teď dostal dvacet 200gr. vzorků Brasiliana Gusto, Gran a Arabica z italské pražírny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shef

pokud chcete opravdu nejlepší kávu na trhu a nemáte hluboko do kapsy,tak bych zkusil Cibetkovou kávu,chutově je výborná aspon do doby,než mi řekli jak se dělá :D
Seženete jí v každém lepším obchodě s kávou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kup si tu od žida, na jinou nemáš.

A mlýnek je analogový nebo elektronický? Nápodobně!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

No, pokud pomu radit, tak skvělou nabídku zrnkových i mletých káv má shop Oxalis. Tam je ta nabídka fakt nabušená.

Avatar uživatele
anonym

Pokud to hraje roli, nejraději mají espresso.

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek