Foton

Jakou zrcadlovku v ceně max. 25 tisíc

Nyní mám Nikon D60 +setový objektive

Objektiv bych k novému tělu volil nejspíše nějaky setový + světelný 35mm f1.8. Chci zůstat u Nikonu jelikož mi silně vyhovuje ergonomie Ale Canon jsem ovšem nezkoušel. Mým favoritem je D7100 nebo předchůdce D7000. Vzít jeden z těchto dvou ? Který ? Nebo úplně jiný ?
Fotím takovou všehochuť na úrovni pokročilého amatéra. Děkuji za vaše odpovědi a cokoliv případně upřesním dále.
Doplňuji:
Nevím jak se odpovídá na vaše příspěvky tak to dávám sem:

megapixely mi dostačují. Občas by se větší rozlišení hodilo při výřezu ale to spíše řeším už při focení. Co mně vede k upgradu tak větší buffer 7sn oproti 3 sn u D60 dále možnost natáčení videa (navíc FullHD), sice vím že to není kamera ale toto bych také využil a jako bonus vidím živý náhled a mnohem rychlejší AF.

ano vím že hlavní částí je objektiv, jaká je výhoda vzít „starý“ model oproti novějším ? chci zde poradit s výběrem těla. Objektivy nejspíše získám v průběhu roku tudíž proto je nyní neřeším až tak jako tělo.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

jiný

Doplňuji:
radši bych si pořídil tohle
http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-d90

a za zbytek vzal lepší objektiv… protože zrcadlovka sama o sobě fotky nedělá…dělá je optika…

Další odpovědi
mosoj

D7000

D 7100 je nástupce D 7000 . Oba mají čip CMOS. D 7100 novější procesor EXPEED 3 a vylepšené fázové ostření ( víc ostřících bodů). Do 25 000 Kč ho nyní ale nepořídíš.
Volil bych D 7000 a delší objektiv tak do 150 – 200 mm.
Ta 35 je výborná Nikon 35 /1,8 AF -S GDX. Přesto ti těch 100 – 200 mm bude chybět. Ušetřené peníze za „starší“ typ vraž do těch objektivů.

Osobně jsem stoupencem Canonů, ale na to nekoukej.
Doplňuji:
Přestaňte už básnit o megapixelech. Zaspali jste dobu. Více megapixelů je lepší po všech stránkách a šumu to dnes již nevadí. Zejména na čipu velikosti APS C.

Hamon

D7000

Nikonu jsem vyzkousel nekolik (7100 bohuzel ne), ale 7000 jsem si oblibil. Dokonce mi jednou zachranila fotky – fotil jsem na zakazanem miste. Prisli vojaci a jeden z nich rekl, at mu dam kartu. Tak jsem mu ji dal :)

Lamalam

jiný

Mám už pár let D90 a žádný novejší Nikon ve formátu DX mě zatím nepřesvědčil, abych svou starou devadesátku vyměnila za jiný. Když už bych chtěla přejít na jiný model, tak na formát FX (ale tam s 25 000 asi neuspěješ).

Emefej

jiný

Já mám Pentax K30 a neměnil bych. Krátká recenze viz odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.di­gineff.cz/art/pen­tax/pentax-k30.html

rigormortis

D7000

Pokud již fotíte nikonem, tak určitě už neměňte- nic jiného by se vám už nelíbilo.
Ohledně foťáku…díval jsem se na ten 7100, prý má lepší čip, ale dle toho rozlišení a šumu to budete muset krmit objektivy za desítky tisíc, aby se jste využil potenciálu.
Díval jsem se na nějaké recenze…moc tam o tom nemluví ale je to docela citlivé při vyšším isu na šum, ale to má Nikon obecně horší než ostatní.
Fotky jsou pěkné ale ten D7000 je o těch 10tis. levnější a fotky s tím uděláte podobně kvalitní, když tomu dáte dobré objektivy.
Jen dotaz: proč si chcete pořizovat nový? To vám nestačí Megapixely?

Tommii21

D7100

Doplňuji:
A nebo http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/nikon-d3100/#1390654119-nikon-d3100-plus-18-55-af-s-dx-vr-plus-55-300-af-s-vr-plus-16gb-plus-doprava-vba280k005

Hlada

Jestliže víš, že hlavní částí je objektiv, tak proč nejdeš touto cestou? Parametry, pro které chceš vyměnit tělo, jsou v podstatě reklamní, jen nepatrně zvyšují komfort. Pro kvalitu fotky jsou bezvýznamné. Kvalitnější tělo se setovým objektivem bude největším přínosem pro obchodníka. Výsledné fotky lepší nebudou.

Foton

rigomortis: megapixely mi dostačují. Občas by se větší rozlišení hodilo při výřezu ale to spíše řeším už při focení. Co mně vede k upgradu tak větší buffer 7sn oproti 3 sn u D60 dále možnost natáčení videa, sice vím že to není kamera ale toto bych také využil a jako bonus vidím živý náhled a mnohem rychlejší AF.

Foton

lukas.zmizik: ano vím že hlavní částí je objektiv, jaká je výhoda vzít „starý“ model oproti novějším ? chci zde poradit s výběrem těla. Objektivy nejspíše získám v průběhu roku tudíž proto je nyní neřeším až tak jako tělo.