Avatar uživatele
Foton

Jakou zrcadlovku v ceně max. 25 tisíc

Nyní mám Nikon D60 +setový objektive

Objektiv bych k novému tělu volil nejspíše nějaky setový + světelný 35mm f1.8. Chci zůstat u Nikonu jelikož mi silně vyhovuje ergonomie Ale Canon jsem ovšem nezkoušel. Mým favoritem je D7100 nebo předchůdce D7000. Vzít jeden z těchto dvou ? Který ? Nebo úplně jiný ?
Fotím takovou všehochuť na úrovni pokročilého amatéra. Děkuji za vaše odpovědi a cokoliv případně upřesním dále.
Doplňuji:
Nevím jak se odpovídá na vaše příspěvky tak to dávám sem:

megapixely mi dostačují. Občas by se větší rozlišení hodilo při výřezu ale to spíše řeším už při focení. Co mně vede k upgradu tak větší buffer 7sn oproti 3 sn u D60 dále možnost natáčení videa (navíc FullHD), sice vím že to není kamera ale toto bych také využil a jako bonus vidím živý náhled a mnohem rychlejší AF.

ano vím že hlavní částí je objektiv, jaká je výhoda vzít „starý“ model oproti novějším ? chci zde poradit s výběrem těla. Objektivy nejspíše získám v průběhu roku tudíž proto je nyní neřeším až tak jako tělo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: Foton

Zajímavá 0 před 3765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

jiný

Doplňuji:
radši bych si pořídil tohle
http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-d90

a za zbytek vzal lepší objektiv… protože zrcadlovka sama o sobě fotky nedělá…dělá je optika…

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

D7000

D 7100 je nástupce D 7000 . Oba mají čip CMOS. D 7100 novější procesor EXPEED 3 a vylepšené fázové ostření ( víc ostřících bodů). Do 25 000 Kč ho nyní ale nepořídíš.
Volil bych D 7000 a delší objektiv tak do 150 – 200 mm.
Ta 35 je výborná Nikon 35 /1,8 AF -S GDX. Přesto ti těch 100 – 200 mm bude chybět. Ušetřené peníze za „starší“ typ vraž do těch objektivů.

Osobně jsem stoupencem Canonů, ale na to nekoukej.
Doplňuji:
Přestaňte už básnit o megapixelech. Zaspali jste dobu. Více megapixelů je lepší po všech stránkách a šumu to dnes již nevadí. Zejména na čipu velikosti APS C.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

D7000

Nikonu jsem vyzkousel nekolik (7100 bohuzel ne), ale 7000 jsem si oblibil. Dokonce mi jednou zachranila fotky – fotil jsem na zakazanem miste. Prisli vojaci a jeden z nich rekl, at mu dam kartu. Tak jsem mu ji dal :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

jiný

Mám už pár let D90 a žádný novejší Nikon ve formátu DX mě zatím nepřesvědčil, abych svou starou devadesátku vyměnila za jiný. Když už bych chtěla přejít na jiný model, tak na formát FX (ale tam s 25 000 asi neuspěješ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

jiný

Já mám Pentax K30 a neměnil bych. Krátká recenze viz odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.di­gineff.cz/art/pen­tax/pentax-k30.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

D7000

Pokud již fotíte nikonem, tak určitě už neměňte- nic jiného by se vám už nelíbilo.
Ohledně foťáku…díval jsem se na ten 7100, prý má lepší čip, ale dle toho rozlišení a šumu to budete muset krmit objektivy za desítky tisíc, aby se jste využil potenciálu.
Díval jsem se na nějaké recenze…moc tam o tom nemluví ale je to docela citlivé při vyšším isu na šum, ale to má Nikon obecně horší než ostatní.
Fotky jsou pěkné ale ten D7000 je o těch 10tis. levnější a fotky s tím uděláte podobně kvalitní, když tomu dáte dobré objektivy.
Jen dotaz: proč si chcete pořizovat nový? To vám nestačí Megapixely?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tommii21

D7100

Doplňuji:
A nebo http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/nikon-d3100/#1390654119-nikon-d3100-plus-18-55-af-s-dx-vr-plus-55-300-af-s-vr-plus-16gb-plus-doprava-vba280k005

Upravil/a: Tommii21

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Jestliže víš, že hlavní částí je objektiv, tak proč nejdeš touto cestou? Parametry, pro které chceš vyměnit tělo, jsou v podstatě reklamní, jen nepatrně zvyšují komfort. Pro kvalitu fotky jsou bezvýznamné. Kvalitnější tělo se setovým objektivem bude největším přínosem pro obchodníka. Výsledné fotky lepší nebudou.

před 3765 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Foton

rigomortis: megapixely mi dostačují. Občas by se větší rozlišení hodilo při výřezu ale to spíše řeším už při focení. Co mně vede k upgradu tak větší buffer 7sn oproti 3 sn u D60 dále možnost natáčení videa, sice vím že to není kamera ale toto bych také využil a jako bonus vidím živý náhled a mnohem rychlejší AF.

před 3765 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Foton

lukas.zmizik: ano vím že hlavní částí je objektiv, jaká je výhoda vzít „starý“ model oproti novějším ? chci zde poradit s výběrem těla. Objektivy nejspíše získám v průběhu roku tudíž proto je nyní neřeším až tak jako tělo.

před 3765 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek