Jakou známku do Ruska?

Potřeboval bych poslat dopis do Ruska a nevím, zda mám použít známku Evropy (20) nebo Zámoří (21). Kde jde přesná hranice mezi evropskou a asijskou částí Ruska?

Nejlepší odpověď
quentos

podle zdroje (sekce Informace pro veřejnost) se Rusko považuje za evropskou zemi, a to VČETNĚ ASIJSKÉ ČÁSTI. Takže evropská by měla stačit ;{)>

http://www.ces­kaposta.cz/scrip­ts/modules/fg/fu­lltxt.php

Další odpovědi
Děda Louda

V zeměpisu jsem sice nikdy nevynikal, ale stejně je mi záhadou tvoje úvaha o zámoří v souvislosti s Ruskem.

hanulka11

Já bych to nechala na rozhodnutí pošty, na přepážce by to měli vědět, stejně asi budou dopis vážit a podle toho určí výši poštovného

Athootita

Děda Louda: kdo občas posílá dopisy nebo pohledy do zahraničí ví, že pro tyto země existují jen dva tarify známek – 20 Kč pro země do Evropy s označením Evropa, a zbytek světa za 21 Kč s označením Zámoří. Takže pohled třeba do Číny nebo třeba Pákistánu vyžaduje známku 21 Kč, tudíž zámoří.