Georgo2010

Jakou zkratkou lze nejlépe vyjádřit časovou jednotku týdne, když „t“ je zkratka pro tunu?

Nejlepší odpověď
annas

Je rozdíl mezi zkratkou a značkou. Zkratky vznikly zkrácením určitých názvů, proto se píše na jejich konci tečka. – např .pan (p.), rok (r.), týden (t.)

Značka je ustálený grafický obraz. Nedělá se za ní tečka – např. m, ha, Kč, g, tedy i t = tuna.

Myslíte, že by šlo v textu zaměnit týden za tunu?

t = značka pro tunu.
t. = zkratka pro týden

Další odpovědi
Drap

Použij sedmičku v kroužku.

Děda Louda

Drapova sedmička v kroužku značí neděli – sedmý den v týdnu.

anonym

používá se KT (kalendářní týden)