terez21

Jakou živnost potřebuji na prodej lesních plodů?

Chceme začít prodávat lesní plody (jahody,…), ale nevíme kterou živnost potřebujeme. Poradíte prosím? Předem moc děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
marci1

Údajně bys na příležitostný prodej ( tj. nesmí se opakovat nebo probíhat systematicky ) lesních plodů nepotřebovala mít živnost.
Citutji . " Za příležitostný příjem je v těchto případech považován mimo jiné prodej ovoce a zeleniny z vlastní zahrady, prodej nasbíraných léčivých bylin a lesních plodů, ale i produktů jako je mléko, maso, vejce či med.
Základní podmínkou je, že musí jít o příležitostné výdělečné činnosti, tj. nesmí se opakovat či probíhat systematicky, to už by totiž spadaly pod definici podnikání!" 🙂
http://www.ipod­nikatel.cz/Za­hajeni-podnikani/pri­lezitostne-prijmy-vs-podnikani.html

Další odpovědi
Luxx

lesní zákon, § 19, odst. 1 – Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, sbírat tam PRO VLASTNÍ POTŘEBU lesní plody a suchou na zemi ležící klest.

prodej lesních plodů je zakázaný…

Minas

pokud prodáte 2–3 krabice jahod, nehrotil bych to živností, ale je to živnost malo obchod a velko obchod a vztahuje se skoro na vše ohledně obchodu