Rokio

Jakou zásadní změnu byste udělali, kdybyste měli hlavní slovo v ČR?

Hlavní rozhodnutí ve vašich rukou

Nejlepší odpověď
lexx

doložit původ, zdroj nabytí nesmírných majetků po roce 1989, zahraniční konta, od premiéra až pomocného mistra ve fabrice

Další odpovědi
BANAN93

speciální oddíl na boj s organyzovaným zločinem na nejvyšších postech (politici, soudci atd. )

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=S3C82Q5I80U

tforro

Zavedl bych povinnost pracovat pro každého, kdo chce pobírat dávky. To samozřejmě obsahuje vytvoření pracovních míst. Sázet stromky, sekat louky, uklízet města, uklízet kolem silnic, obnova zemedělství a s tím spojená živočišná výroba. Kdo odmítne, nedostane nic, ale jak začne krást, přepadávat atd., tak kriminál s povinností pracovat, podruhé rovnou provaz.
Kdo má prachy na účtu a o nic nežádá, ať se klidně válí doma na gauči.

postcd

asi žádnou, protože nemám právo rozhodovat za jiné lidi

VeRe1983

Je toho víc, s dovolením…za­vedení zemského rozdělení. Praha, Brno, Opava, hlavní města. Dále jednokomorový parlament s volebním modelem totožným se Senátem, počet mandátů dtto. Prezidentská republika. Nějaké rovnovážné přerodzdělení kompetencí. Hlavně zamezení tomu, aby byl ÚS další komorou parlamentu. Postavení komunistů naprosto mimo zákon, stejný přístup jako k (neo)nacistům. Vyvlastnění majetků z rukou různých veksláků, zelinářů a estébáků, následná privatizace, pokud možno do rukou stabilního, silného, zahraničního investora. Prověřit stav naší justice jako takové, obměna těch soudců a státních zástupců, kteří pracují nekvalitně, či pomalu. Státní správa dtto. Změna v systému soudních exekucí, aby sloužil danému účelu, byl spolehlivější. Zvýšení pravomocí policie na úroveň vyspělých států. Přehodnocení sazeb určitých závažných zločinů, směrem nahoru. Zavedení nutnosti pracovat pro odsouzené. Prošetřit sporné státní zakázky minulosti, soudit, případně odsoudit viníky. Co se týče sociálních věcí, zrušit zcela porodné, poskytnout jen úlevu na daních, ponechat mateřskou. Podporovat pouze osoby u kterých je to objektivně žádoucí, resp. nutné. Penzisty, osoby v předdůchodovém věku s horším uplatněním na trhu práce, invalidy. Zavést jedinou sazbu daně, vyjma DPH, kdy by základní potraviny a léky byly osvobozeny od DPH zcela. V rámci zdravotní péče přenastavit parametry příznivěji k těm, kteří žijí zdravě a naopak. Studium na VŠ pro cizince za tržní cenu. Toť asi vše…možná mě něco napadne.

Dale Cooper

Zakaz prostituce a hracich automatu. Vzdycky se za nas stydim, kdyz chodim v noci po Praze.

jpau

Pro tforro

Mám za to, že se o toto pokoušela vláda Petra Nečase, návrh byl opozicí napaden u ÚS, který ji dal za pravdu – čili to co píšeš, je podle rozhodnutí soudu protiústavní (jakkoli to dává smysl!).

Pokud k tomu má někdo zdroj (klidně co to vyvrací, nejsem si 100% jistý) tak ho prosím doplňte.

tforro

Ano máte pravdu. Pokud bych já měl hlavní slovo, tak bych rozhodl, že to protiústavní nebude. Copak je spravedlivé, aby se někdo válel doma, žil si na úrovni (v ohledu ke zbytku světa- tedy lednice, televize, počítač, mobil, auto) a nepracoval? A ten kdo pracuje má to samé, jen má navíc starosti? Vždyť je to jednoduché – v přírode si nic neulovíš, chcípnes hlady. My lide, místo lovení pracujeme, a kdo nepracuje, jaktože nechcípne? Je to prostě špatně nastavené.