Lidunika

Jakou „zářivku“ aby bylo dost světla?

Potřebovala bych žárovku do světla, kde je uvedeno, že má patici R7S. U světla byla přiložena spořivá zářivka prý 70W ale zdá se mi že málo svítí. Dá se tam dát nějaké „výkonější“. U světla je uvedeno „max“ 100W.

Odpovědi
elektrikář

Omezení výkonu se myslelo pro obyčejnou žárovku ta spotřebuje 80 procent enegie na žhavení vlákna které pak svítíta silnější žárovka víc hřeje.U úsporné žárovky by se nemnělo nic stát.

janek66

Určitě se dá dat výkonnější žárovka.Odkaz pro inspiraci,myslím že v každém dobrém elektru se dá koupit.

Zdroj: http://dum-zahrada.nej-ceny.cz/104725/z­arovka-100w-230v-halogen-r7s-78-3mm.html