hanako

Jakou vysokou školu musí mít marketingová konzultantka?

Nejlepší odpověď
Tazman

Zajímavá otázka. V reklamě a marketingu jsem dělal cca 4 roky. Ale vysokoškolačku jsme snad ani neměli myslím. 🙂

Nemusí mít vůbec nic – teoreticky. My jsme kdysi nabírali dva a zajímali nás nejvíce zkušenosti, reference a schopnosti.

Taky je důležitá věc, že každá společnosti si pod tímto představuje něco úplně jiného. Ono když si ty dvě slova přeložíte do češtiny tak je to celkem jasné. 🙂

Někdo prodává hrnce a pokličky na akcích, jiný připravuje reklamní kampaně pro živnostníky a malé firmy a někdo se opravdu stará o marketingové a PR kampaně pro klienty se vším všudy. Každý to vidí jinak, ale vždy jsou to marketingový konzultanti.

Toť mé zkušenosti.

Další odpovědi
Michal Kole

Asi nějaký marketingový obor na ekonomické škole

ale taky by měla něco vědět o prodávaném sortimentu než jen vymýšlet reklamní kampaně.

takže asi nějaká kombinace „zaměření prodávaného sortimentu“/mar­keting

mosoj

Chtěl jsem napsat že hódně "vysokou, ale Tazman to napsal za mně.