Pokročilý

Jakou vysadit dřevinu rychlerostoucí?

Chci vysadit rychlerostoucí vyšší dřevinu na zahradu k sousedovic zdi, kde je vlhko a nedostatek slunce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co třeba břečťan, ten má rád stín. A pokud by sousedům nevadilo, že by se jim plazil po zdi.... A nám za rok vyroste i přes metr.
Doplnění: okrasné dřeviny http://dendro.mojzisek.cz/
Doplňuji:
Zde http://www.garten.cz/… si můžete vybrat podle typu rostliny, její výšky, nároků na světlo...

Další odpovědi:

Stříbrný

Co takhle thujky.
Nižší keřové, vyšší stromky; dělají slušný živý plot, snesou i polostín a dobře se množí řízkováním.
Doplňuji:
hm, já myslel, že dotaz byl na rychlerostoucí vyšší dřevinu a ne na popínavku/plazivku...

Stříbrný

Břečtan je nejvhodnější ten vám vytáhne ze zdi vlchkost.

Bronzový

hlavně si rozmyslet co od té rostliny očekáváme. at kvete, nebo něco zakryje, nebo tak...dále pak či listnatou nebo jehličnatou a dále pokud bude vyžadovat údržbu např. řezem zda se mi bude chtít a budu na to mít čas... teprve podle toho pak se dá už navrhnout konkrétní druh...

Stříbrný

Můžete zkusit vrbu nebo olši,a japonskej topol.Poptal bych se ještě u zahradníka nebo v okrasné školce. Hlavně se dohodněte se sousedem ať nemáte mrzutosti nejlépe písemně
co kdyby zmněnil po čase názor

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

Bumbes, zajímavé, že jiní (téměř) pravidelně odpovídají mimo téma, ale na to nic neříkáte :-)
Toho jsem si samozřejmě všimla,ale zase na druhou stranu - břečťan splňuje další nároky - stín a docela rychle roste. Tak jsem jej navrhla jako jednu z možností a to i proto,že s ním mám praktické zkušenosti. Další rychlerostoucí neznám, proto ten odkaz, kde si tazatel může vybrat podle svého gusta.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.