Avatar uživatele
babča

Jakou vysadit dřevinu rychlerostoucí?

Chci vysadit rychlerostoucí vyšší dřevinu na zahradu k sousedovic zdi, kde je vlhko a nedostatek slunce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, 1popelka1 před 5041 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Co třeba břečťan, ten má rád stín. A pokud by sousedům nevadilo, že by se jim plazil po zdi… A nám za rok vyroste i přes metr.
Doplnění: okrasné dřeviny http://dendro­.mojzisek.cz/
Doplňuji:
Zde http://www.gar­ten.cz/enc/cz/ si můžete vybrat podle typu rostliny, její výšky, nároků na světlo…

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Co takhle thujky.
Nižší keřové, vyšší stromky; dělají slušný živý plot, snesou i polostín a dobře se množí řízkováním.
Doplňuji:
hm, já myslel, že dotaz byl na rychlerostoucí vyšší dřevinu a ne na popínavku/plazivku…

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Břečtan je nejvhodnější ten vám vytáhne ze zdi vlchkost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

hlavně si rozmyslet co od té rostliny očekáváme. at kvete, nebo něco zakryje, nebo tak…dále pak či listnatou nebo jehličnatou a dále pokud bude vyžadovat údržbu např. řezem zda se mi bude chtít a budu na to mít čas… teprve podle toho pak se dá už navrhnout konkrétní druh…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Můžete zkusit vrbu nebo olši,a japonskej topol.Poptal bych se ještě u zahradníka nebo v okrasné školce. Hlavně se dohodněte se sousedem ať nemáte mrzutosti nejlépe písemně
co kdyby zmněnil po čase názor

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Bumbes, zajímavé, že jiní (téměř) pravidelně odpovídají mimo téma, ale na to nic neříkáte 🙂
Toho jsem si samozřejmě všimla,ale zase na druhou stranu – břečťan splňuje další nároky – stín a docela rychle roste. Tak jsem jej navrhla jako jednu z možností a to i proto,že s ním mám praktické zkušenosti. Další rychlerostoucí neznám, proto ten odkaz, kde si tazatel může vybrat podle svého gusta.

před 5040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada