babča

Jakou vysadit dřevinu rychlerostoucí?

Chci vysadit rychlerostoucí vyšší dřevinu na zahradu k sousedovic zdi, kde je vlhko a nedostatek slunce.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Co třeba břečťan, ten má rád stín. A pokud by sousedům nevadilo, že by se jim plazil po zdi… A nám za rok vyroste i přes metr.
Doplnění: okrasné dřeviny http://dendro­.mojzisek.cz/
Doplňuji:
Zde http://www.gar­ten.cz/enc/cz/ si můžete vybrat podle typu rostliny, její výšky, nároků na světlo…

Další odpovědi
Bumbes

Co takhle thujky.
Nižší keřové, vyšší stromky; dělají slušný živý plot, snesou i polostín a dobře se množí řízkováním.
Doplňuji:
hm, já myslel, že dotaz byl na rychlerostoucí vyšší dřevinu a ne na popínavku/plazivku…

oskar

Břečtan je nejvhodnější ten vám vytáhne ze zdi vlchkost.

salsa verde

hlavně si rozmyslet co od té rostliny očekáváme. at kvete, nebo něco zakryje, nebo tak…dále pak či listnatou nebo jehličnatou a dále pokud bude vyžadovat údržbu např. řezem zda se mi bude chtít a budu na to mít čas… teprve podle toho pak se dá už navrhnout konkrétní druh…

elektrikář

Můžete zkusit vrbu nebo olši,a japonskej topol.Poptal bych se ještě u zahradníka nebo v okrasné školce. Hlavně se dohodněte se sousedem ať nemáte mrzutosti nejlépe písemně
co kdyby zmněnil po čase názor

1popelka1

Bumbes, zajímavé, že jiní (téměř) pravidelně odpovídají mimo téma, ale na to nic neříkáte 🙂
Toho jsem si samozřejmě všimla,ale zase na druhou stranu – břečťan splňuje další nároky – stín a docela rychle roste. Tak jsem jej navrhla jako jednu z možností a to i proto,že s ním mám praktické zkušenosti. Další rychlerostoucí neznám, proto ten odkaz, kde si tazatel může vybrat podle svého gusta.