jendahun

Jakou vybrat multifunkční tiskárnu,aby byl levný provoz,dostupné cartridge,levný fotopapír.Dopo­ručenu mám HP.

Mám Levný Lexmark X2650,náplně jsou dražší než tiskárna.Je mi vnucována HP multifunkce za cca 1300kč.Prý má levný provoz.Jaké jsou zkušenosti s těmito multifunkcemi?

Nejlepší odpověď
ReHu

Záleží na tom, jak často a co tiskneš.
Malé a levné tiskárny mají většinou drahé cartridge s tudíž dražší provoz.
proto je potřeba zvážit návratnost. To platí i pro HP. Po několika letech jsem zakotvila u barevné inkoustové Canon + černobílém tisku laserové HP.

Prostě si musíš spočítat co a jak často tiskneš.

Další odpovědi
anonym

Tu si nechat na skenování/ náplně se platí krví a tisknout laserovou.

janek66

Multifunkční tiskárny mají všechny drahý provoz,mají drahé náplně.Jediná pomoc je koupit doplňovací sady a doplnit inkousty sám.
Ale pro to se zrovna HP moc nehodí.Potřebuje přečipovak cartridge po naplnění,jinak to hlásí stále prázdnou a netiskne.
Velmi dobré v tomto směru jsou multifunkce Canon.Doplňoval jsem barvy už několikrát a stále tiskne.

anonym

inkoustové tiskárny za 1300,– mají všechno možné, jenom ne levný provoz …

protože to prodávají pod cenou a nechávají si to mnohonásobně zaplatit na náplních které často stojí tolik co samotná tiskárna

HP je dobrá značka, ale pokud budeš tisknout častěji doporučuji spíše laserovou (hp LaserJet).

http://multifunkcni-zarizeni.heure­ka.cz/f:3967:1­02264/

ty mají opravdu levný provoz a celkově jsou spolehlivější