hanulka11

Jakou vybíráte při nákupu cibuli?

Kulatou nebo plochou ? Já mám raději kulatou , myslíte že to jiný druh? Nebo prostě jen tak narostla ? Kdopak to ví?
Doplňuji:
Nemyslím plochou na výšku, ale spíš tedy placatou – mají ji hodně namíchanou mezi kulatou.Červenou a bílou také kupuji, mě spíš šlo o to .....proč je placatá.??????

Nejlepší odpověď
Deli

Hanulko, já si vybírám žlutou cibuli hlavně dle velikosti. Vyberu si vždy malé, střední i velké, abych pak měla doma po ruce takovou, která bude zrovna akorát.
Plochá je podle mne proto, že byla vyseta příliš blízko sebe, takže stejný druh, jen méně místa.
Kupuju ale (třeba do pomazánek nebo salátů) i cibuli červenou nebo bílou.

Myslím, že je placatá, protože neměla dost místa narůst tak, aby byla kulatá 🙂