dkk

Jakou VŠ a obor si vybrat?

Ahoj, doufám, že Vás nebudu příliš otravovat, když budu chtít poradit s výběrem VŠ a jejím oborem.

Napíšu Vám sem pár priorit, které by škola měla mít – takže měla by to být veřejná škola, žádná soukromá, místo určitě v Brně popř. v Brně okolí. Dále chci vystudovat obor, při kterém nebudu mít nouzi o zaměstnání, plat by měl být kolem 25 tisíc.

Jinak současně jsem ve čtvrtém ročníku na gymnáziu se zaměřením na Informační technologie, takže nějaké ty základy z IT určitě mám, ale upřímně mě to téměř vůbec nebaví. Zato angličtina mi jde a je zároveň mým koníčkem – věnuji ji spoustu volného času (jsem nejlepší na škole), a potom mě ještě docela baví Ekonomika, popř. Obchod.

Tak to by myslím mělo stačit, jestli máto nějaké další otázky, ptejte se. Předem děkuji za odpověďi!

Nejlepší odpověď
1popelka1

Opravdu kvalitních angličtinářů je jako šafránu (ze 14, kteří mě ji kdy na škole nebo kurzech učili, stál jen jeden za něco), takže co učitel angliny? Platy se učitelům mají zvednout…
Ajťáci jsou taky stále žádání, ale zase když tě to nebaví…
Ekonomů je prý přehršel.
V Brně jsou všechny zmíněné obory.

Další odpovědi
ReHu

Nevím, jestli to je v Brně, ale nebyl by k zahození zahraniční obchod.