reika

Jakou tichou vřetenovou ruční sekačku doporučíte?

Dobrý den. Chci si pořídit ruční vřetenovou sekačku, ale aby byla TICHÁ! Můžete mi nějakou doporučit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nekupuj. Zbytečný prachy. Pokud nemáš vyloženě rovinu a velmi nízký trávník, dalo by se říct přímo anglický, který budeš touto sekačkou sekat obden, tak je ti k ničemu.

Další odpovědi
Hlada

Nedoporučuju. Kdysi jsem ji koupil a brzo prodal. Sekání s ní je nepříjemné, těžké, zadrhává se, je nutné pořád využívat setrvačnost. Broušení je obtížné. To už je lepší sekání kosou.

PetrMalec

Hodně záleží na velikosti travnaté plochy, obecně nejsou vřetenové sekačky na velké plochy, ale kdybych si už měl vybrat, tak si vyber nějakou známou značku třeba Fiskars a určitě bych se vyhnul cenám do 3000 Kč, třeba tahle je super do 400m http://www.elektro-internet.cz/sekacka-vretenova-fiskars-momentum-kos-2/
To co píše Hlada je pravda a broušení je obtížné a je lepší to svěřit nějakým odborníkům.