rudolf.th

Jakou technologií se připravují?

Zajímalo by mě, že jaká technika se používá při výrobě uměleckých děl na níže uvedené stránce. Přesný popis použitých materiálů a techniky bych potřeboval pro svého synovce, který by rád dělal podobné věci.

http://peeta.net/scul­ptures.html

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Podle předvedených obrázků jde o odlitky.
Doplňuji:
Dal jsem se unést prvním dojmem, tedy autorovým záměrem. Vojtěchova reakce mě přiměla projít i doprovodný text a dávám mu zapravdu.
To ale mohl učinit místo zoufalého volání ztracence na poušti už sám tazatel.

Další odpovědi
Vojtěch

Nejsou to odlitky. Jak to dělá je krásně vidět například na dílku Alux. Píše, že používá karton, plastové desky a tkaniny. Z kartonu, plastu nebo plechu vystřihne tvary, které poté ohýbá tak, aby je na okrajích spojil. Lepením nebo v případě dílka Alux nýty. Pak švy zřejmě ještě povrchově upraví, aby spoj nebyl vidět (na dílku Export je vidět, že je polepil tkaninou). Navrhnout ty tvary tak, aby k sobě pěkně pasovaly nebude nic jednoduchého. Buď používá nejaký modelovací software, který mu pak rozvine povrch modelu nebo se s tím piplá ručně, což musí být neskutečná práce.

Zdroj: www.youtube.com/wat­ch?v=M_kFSdHQ6wY