zjentek

Jakou stránku je nejlepší si zvolit za domovskou?

..a jak je možný, že třeba na seznamu cé zet mně novinky.cz cpou celkem důležitý aktuální zprávy, který už v tý době znám cirka čtyři dny ze zahraničních webů? Nemohli by za ty prachy, co tam denně vyráběj, být přeci jen malinko pružnější?

Nejlepší odpověď
martuti

Já mám jako domovskou stránku Google, ať si ho tady Češi pomlouvají, jak chtějí. Zrovna teď jsme měli nějaké problémy s připojením a na google jsem se nemohla dostat a byla nucena použít vyhledávač Seznam. To bylo zoufalství! Tam se vůbec nedá vyhledávat podle kritétií, např. za posledních 24 hodin, za poslední měsíc, rok.. či vlastní časový úsek! Nebo podle země (např. site:de). U obrázků se nedá hledat podle velikosti, barvy, nic… Myslím, že Google je v tomto bezkonkurenční. A jelikož hodně hledám, jeví se mi vyhledávač jako optimální domovská stránka.
Další možnost je mít jako domovskou stránku svůj nejoblíbenější web, který denně navštěvujete. Ale i tak mi přijde lepší vyhledavač, protože každý přece pořád něco hledá a ze zájmového webu se nedá najít nic, kdežto naopak to lze. Např. pokud by to byl Fler, stačí do googlu napsat Fler a je to první odkaz, člověk to ani nemusí mít v Oblíbených. :)
Doplňuji:
setapouch (mimochodem, to je ze Saturnina?:)):
jsem na netu 18 let, používám vyhledavač pro hledání stránek po celou dobu (začínala jsem na Altavistě, ta už snad ani neexistuje) a za c e l o u d o b u se mi nic zlého nepřihodilo, popravdě ani netuším, co je to google bomb attack. 😁

Další odpovědi
Emefej

Zvol si tu, kterou nejčastěji navštěvuješ.

setapouch

Já mám about:blank. Ale nejlepší je použít tu, kterou voláš nejčastěji nebo nejdřív.
Doplňuji:
martuti: používat vyhledávač pro vyhledání stránky nese taky určitá rizika – např. google bomb attack. A pokud si nedáš pozor, jsi na stránce útočníka, ani nevíš jak. U běžných webů to zas tolik nevadí, ale třeba u elektronického bankovnictví, e-mailu apod. to může být problém.

Funna

já mám taky google…net potřebuju na hledání, ne na čtení novin…

a samozřejmě, že mám i oblíbené stránky a není jich málo, ale na to jsou tu přece záložky (oblíbené stránky)…přece to nebudu pokaždé vypisovat…

setapouchu…taky používám strýčka googla už nějaký ten pátek, ale žádná bomba mi v PC nepřistála…a pokud bych náhodou vyhledávala nějaké bankovnictví pomocí google (ale to bych byla padlá na hlavu), tak přece vidím na jakou stránku mne to odkazuje…jaká je na adresním řádku zobrazená adresa…takže jsem úplně nepochopila, kde jaký vidíš problém…

Markeeetka_s

Taky preferuji google, prijde mi i lepe vybaven.. vice prehledny a uzpusobeny potrebam bezneho uzivatele, ac si na nej nekteri stezuji, ja si ho nemohu vynachvalit, pak je tady take moznost, jak uz nekteri zminovali, si dat sve oblibene weby.

McArthur

Jako domovskou stránku si dejte to, co máte nejraději nebo prázdnou stránku, aby prohlížeč rychleji startoval. Nejoblíbenější stránky si dejte do lišty se záložkami, ostatní do oblíbených položek.

Novinky.cz (www.novinky.cz) jsou regionální záležitost. Aktuální zprávy tam jsou z české kotliny, ale zahraniční zprávy jsou prostě opožděné. Někdo je musí přeložit a přežvejkat. Naopak na zahraničních webech naleznete hodně opožděně zprávy z ČR.

Seznam.cz (www.seznam.cz) je určen především na vyhledávání v ČR, pro zahraniční vyhledávání je rozhodně nejlepší Google (www.google.cz).

Lamalam

Já používám vlastní stránku uloženou na lokálním disku, na ní mám do kategorií roztříděný seznam odkazů na mé nejnavštěvova­nější weby.

cochee

Já mám stejně jako setapouch nastaveno zobrazovat stránku prázdnou a většina (ne-li všechny) moderních prohlížečů umožňuje na prázdné stránce rozmístit „dlaždice“ s nejpoužívanějšími stránkami, což mám zapnuto a dlaždice přišpendleny, aby se neměnily.