klumprt

Jakou spotřebu elektřiny má vaše domácnost?

Uveďte roční spotřebu v MWh, nepovinně zda jde o byt či dům (příp. velikost), kolik je členů domácnosti, k čemu je elektřina využívána (topení, ohřev vody, vaření). Můžete doplnit o povídání, jakým způsobem tlačíte spotřebu dolů. Zajímá mě srovnání, jestli jsme doma plýtvači, šetřílci nebo v normě.

Vzorová odpověď (která zároveň podává informaci, jak je to u nás):

2,001 MWh, rodinný dům, 3 lidi, vaření. V nejvyužívanějších místnostech jsou vesměs úsporné žárovky, televize frčí cca 4 hodiny denně. Vaříme na indukci a spíš jen o víkendech. Jinak se nežinýrujem.

Odpovědi
gecco

Cca 1,6 MWh, byt, dva lidi, trouba, lednice, pračka (vaření ne, mám plyn); TV občas, ale dva (někdy tři) notesy skoro 24/7; svícení někde halogeny, někde LED; nijak zvlášť spotřebu nehlídám…
😉

ivzez

Cca 1,9 MWh, byt (45 m2), 1 osoba, trouba, vaření, pračka,
1 přímotop, všude úsporné žárovky, téměř stále notebook.

Spotřebu hlídám, pračku, troubu a vařič používám jen v NT,
topení před spaním vypínám.

terry

Ani nevím.
Nějak to nesleduju. Prostě používám, co potřebuju.
Nesvítím zbytečně, většinou úsporka, led nebo v kuchyni malá zářivka. TV často (jako kulisa), tablet nebo NTB, boiler,pračka, vaření minimálně.
Topení na plyn.
Jo…a ještě kombinovaná lednice s mrazákem 🙂