Jakou společenskou úlohu má osoba (z pravidla žena) označovaná jako „Garde“?

Co přesně znamená „půjde s námi jako Garde“ rsp. umím si pod tím něco představit, ale neznám přesnou společenskou úlohu osoby označované jako „Garde“

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak mě se okamžitě vybavila gardedáma, doprovod dívky do společnosti, kde má za úkol ohlídat, aby se dívka chovala slušně, mravně,aby nenaletěle nějakému chlapíkovi,,prostě dát na ní pozor aby se jí nic nepřihodilo.

Další odpovědi
Drap

Doprovod. Podle dřívějších společenských pravidel nebylo například vhodné, aby mladé , svobodné dívky chodily do společnosti samy. Proto garde, většinou matka.

iceT

Význam:
základní postoj v šermu

výstraha v šachu

gardedáma-doprovod mladé dívky do společnosti,jak sdělili už ostatní,bývá to matka,starší přítelkyně,teta či jiná příbuzná,podle toho co jsem se dočetla v knihách

dědapetr

Garde je zjednodušeně doprovod.

sejtanka

Podle mě je to něco jako společnice,ovšem jista si tím nejsem.