wendyX

Jakou skutečnou max. rychlost downloadu v GSM síti 4G(LTE) od T-Mobile jste zatím dosáhli?

Ptám se proto, že nemohu zatím prakticky vyzkoušet – ač bydlím v krajském městě- kde dosud pokrytí signálem LTE T-Mobile nemá ! Je to paradox, neboť v kdejaké ‚Dolní Horní‘ už LTE provozuje… ☹

Další matoucí skutečností jsou informace operátora na jeho webu- v porovnání s dosud známými výsledky z jiných lokalit.

Na svém webu totiž T-Mobile halasně propaguje rychlost své LTE datové sítě – downlink až 150 Mbit/s, uplink až 50 Mbit/s . Při tom asi před půl rokem uvedl do své nabídky produkt ‚Internet bez drátu‘ , kde nabídl modem+router v jednom- Huawei E5180 s možností datového provozu i v síti LTE – ovšem s rychlostí down. max. jen 8Mbit/s !! To platilo až do 30.4.2015. Poté mu asi došlo, že takovýmto ‚výkonem‘ příliš zákazníků neosloví a tak od 1.5.2015 podmínky tohoto produktu upravil a rychlost downlinku zvýšil na 20Mbit/s…

I když dobře vím, na čem všem je dosažitelná rychlost LTE závislá a avízované rychlosti 150/50 Mbit/s jsou čistě teoretické- nechápu, proč se operátor drží tak ‚při zdi‘ – a začíná s rychlostmi LTE tak nízko ?

Odpovědi
mosoj

Doufá, že jsi mladý, já jsem starý.

Tu nejvyšší rychlost budeš mít jenom v pár lokalitách s nejnovější SIM kartou a s nejdražším tarifem !!!!
Nesmíš všemu věřit !
http://mobile­net.cz/clanky/prav­da-o-rychlosti-lte-u-operatoru-marketing-versus-realita-18876