petr77

Jakou školu, nebo kurz musí mít profesionální lektor tance?

Pokud takovou školu nebo kurz znáte, můžete sem prosím dát odkaz. Děkuji
Doplňuji:
Je to pro jednu kamarádku, která jak páše v odpovědi Fyzik doslova žije tancem, řekl bych, že to má v krvi jen nemá odvahu to rozjet naplno

Nejlepší odpověď
Fyzik

Jeden odkaz za všechny: google.com

Definujte profesionálního lektora tance. Nemusíte mít žádný kurz, pokud umíte profesionálně tančit. Někdo to tak má. Jinak tanečních škol je na internetu spousta, mohu říct, že většina lektorů tance sama v mládí profesionálně tančila, takže se připravte na léta píle a tréninku, různých soutěží a mistrovství, a potom, potom teprve můžete být opravdu profesionální lektor tance.
Doplňuji:
Chtěl jsem tím říct, že nelze si udělat kurz na lektorství tance, to není masérský kurz, to je tanec, a tam je profesionalita velmi výrazně oddělená od běžného tance na diskotékách. Tanec je potřeba žít.

Další odpovědi
radce

Neznám dnešní podmínky, ale před sametovou musel být taneční mistr absolvent konzervatoře, aby získal licenci na provozování tanečních kursů. Anebo mistrová, stačil jeden z páru. A to, že se pak mistr před výukou ožral jako prase a mistrová si jako partnera vzala svého (trošku pohybově nadaného) bráchu, aby výuka proběhla bez stížností rodiču, je jiná věc.
…osobní zkušenost, byl jsem ten brácha – švára měl občas žízeň…